Warszawa: Sześć klinik będzie realizowało miejski program in vitro

W czwartek 12 października stołeczny ratusz podał, w których klinikach będzie realizowany warszawski program sztucznego zapłodnienia metodą in vitro.
Warszawa: Sześć klinik będzie realizowało miejski program in vitro
Warszawa podała, które kliniki będą realizowały miejski program in vitro (fot

Do konkursu mogły zgłosić się kliniki z terenu Warszawy, które mają pozwolenie ministra zdrowia na prowadzenie ośrodka medycznie wspomaganej prokreacji, co najmniej pięcioletnie doświadczenie w stosowaniu metod in vitro, pracuje w nich odpowiednia kadra oraz dysponują odpowiednią aparaturą medyczną. 

W sumie miasto wybrało sześć klinik (wszystkie, które się zgłosiły), w których mieszkanki Warszawy będą mogły skorzystać z zabiegu przy wsparciu finansowym samorządu. To Centrum Bocian, Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, FertiMedica Centrum Płodności, Invimed-T, Invicta oraz Przychodnia Lekarska "nOvum" Katarzyna Kozioł, Piotr Lewandowski. 

Na początku czerwca Rada Warszawy przyjęła program polityki zdrowotnej „Stołeczna kampania na rzecz wspierania osób dotkniętych niepłodnością z wykorzystaniem metod zapłodnienia pozaustrojowego w latach 2017-2019”. Na program miasto przeznaczyło 22 mln zł.

Z dofinansowania w wysokości do 80 proc. kosztów - nie więcej jednak niż 5 tys. złotych - będą mogły skorzystać warszawianki w wieku 25-40 lat. Program obejmuje trzy próby zapłodnienia in vitro.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Świetna i korzystna inicjatywa dla wielu par, które starają się o dziecko. Brawo!

danderek, 2017-10-13 13:00:18 odpowiedz

Jak zwykle ta POwska banda robi z naszymi pieniędzmi, co chce. Nikt nas nie pytał, czy się zgadzamy. Znowu sprokurują kolejne problemy.

ANNA, 2017-10-13 09:23:21 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE