PARTNER PORTALU
  • BGK

Jarosław Gowin: wiemy, że wybory samorządowe w dużych miastach będą dla Zjednoczonej Prawicy trudne

  • pt/pap    27 grudnia 2017 - 10:28
Jarosław Gowin: wiemy, że wybory samorządowe w dużych miastach będą dla Zjednoczonej Prawicy trudne
Jarosław Gowin (fot. PTWP)

Wiemy, że wybory samorządowe w dużych miastach będą dla Zjednoczonej Prawicy trudne; ważne jest, by w głównych miastach Polski obóz Zjednoczonej Prawicy miał jednego wspólnego kandydata, który rokują szansę na zwycięstwo - mówił wicepremier, szef MNiSW Jarosław Gowin.
Gowin podczas rozmowy w Polsat News został zapytany czy polityk Porozumienia Zbigniew Gryglas jest sondowany jako kandydat w przyszłorocznych wyborach samorządowych na prezydenta Warszawy.

"Są różne kandydatury brane pod uwagę, i w Warszawie, w Krakowie, i we Wrocławiu. W tych wewnętrznych konsultacjach w ramach obozu Zjednoczonej Prawicy również moje ugrupowanie, czyli Porozumienie wystawia swoich kandydatów" - oświadczył wicepremier.

"Na kogo ostatecznie się wspólnie z PiS i z Solidarną Polską zdecydujemy, to jest kwestia najbliższych myślę, że nie więcej niż 2-3 miesięcy" - zaznaczył.

Dopytywany czy będzie namawiał prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego do wystawienia Gryglasa w stolicy, Gowin stwierdził, że jest on poważnym kandydatem. "Jest politykiem, który na pewno jest w stanie przyciągnąć do siebie dużą część centrowego elektoratu, a w dużych miastach tego typu kandydaci w drugich turach będą mieli dużo większe szanse, niż kandydacie bardzo wyraziści politycznie" - stwierdził.

Gowin dodał, że Gryglas jest "kandydatem nie gorszym" niż marszałek Senatu Stanisław Karczewski czy wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. "Przeanalizujemy mocne i słabe strony każdego kandydata, i w Krakowie i w innych głównych miastach" - dodał lider Porozumienia.

"Dla mnie ważniejsze jest to, aby w głównych miastach Polski obóz Zjednoczonej Prawicy miał jednego wspólnego kandydata i żeby to byli kandydaci, którzy rokują szansę na zwycięstwo" - podkreślił Gowin.

"My wiemy, że wybory samorządowe w dużych miastach będą dla Zjednoczonej Prawicy trudne" - dodał. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • konstytucja first, 2017-12-27 23:32:51

    Na pohybel tej przekletej sekcie !