PARTNER PORTALU
  • BGK

Patryk Jaki: Michał Dworczyk byłby dobrym kandydatem na prezydenta Warszawy

  • PAP/AT    14 marca 2018 - 08:55
Patryk Jaki: Michał Dworczyk byłby dobrym kandydatem na prezydenta Warszawy
Michał Dworczyk może liczyć na moje wsparcie - powiedział Patryk Jaki (Michał Dworczyk, fot.dworczyk.pl)

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk ma wiele zalet i jeżeli będzie kandydatem na prezydenta Warszawy może liczyć na moje wsparcie - powiedział wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.
"Jeżeli chodzi o moją kandydaturę - dalej powiedziałem, że jak sondaże wskażą, że jestem osobą, która ma szanse powalczyć o Warszawę, to wtedy partia ma podjąć decyzję pozytywną" - powiedział Jaki, pytany w TVN24 o  spotkanie m.in. kierownictwa PiS dot. wyborów samorządowych. Jak zaznaczył, "wtedy nie wyklucza startu" w wyborach na prezydenta stolicy.

Czytaj też: Zjednoczona Prawica. Czterech kandydatów do walki o fotel prezydenta Warszawy

Wiceminister Jaki był pytany, czy nie zmalały szanse marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego na kandydowanie na prezydenta stolicy. "To jest zawsze decyzja partii" - odparł.

Jaki odpowiadał też na pytanie, czy szef kancelarii premiera Michał Dworczyk byłby dobrym kandydatem. "Też uważam, że byłby to dobry kandydat. Ma wiele zalet i jeżeli będzie kandydatem prawicy może liczyć na moje wsparcie" - zadeklarował.

Kolejny raz poinformował, że nie chce być kandydatem na wiceprezydenta Warszawy. "Nie chcę się zrzec mandatu poselskiego, który pochodzi od ludzi i jest dla mnie najcenniejszy" - powiedział Jaki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Kocur, 2018-03-14 14:45:40

    Jaki, który zasłynął jako autor skandalicznej ustawy nowelizacyjnej IPN wyraźnie się już boi kolejnej klęski..