PARTNER PORTALU
  • BGK

PiS: Karczewski kandydatem na prezydenta Warszawy, Jaki na wiceprezydenta?

  • aw/PAP    14 lutego 2018 - 11:25
PiS: Karczewski kandydatem na prezydenta Warszawy, Jaki na wiceprezydenta?
Patryk Jaki, (fot.facebook.com/jaki.patryk)

Nie zgodzę się na taki wariant - napisał wiceszef MS Patryk Jaki po tym, gdy marszałek Senatu Stanisław Karczewski przyznał, że brana jest pod uwagę opcja, w której on miałby być kandydatem na prezydenta Warszawy, a Jaki na wiceprezydenta. "W MS mam jeszcze wiele pracy" - dodał Jaki.
Marszałek Senatu został spytany w środę (14 lutego) rano w radiowych Sygnałach Dnia, czy w PiS jest brane pod uwagę rozwiązanie, w którym on zostanie kandydatem partii na prezydenta stolicy, a Jaki kandydatem na wiceprezydenta. "Taka opcja była i jest brana pod uwagę" - powiedział Karczewski.

"Od razu prostuję. Będę wspierał Marszałka jeśli się zdecyduje - to dobry kandydat i uczciwy człowiek. Jednak nie zgodzę się na taki wariant. W MS mam jeszcze wiele pracy" - napisał później w środę Jaki na Twitterze.

Karczewski spytany, kiedy PiS ogłosi, kto będzie kandydatem tej partii na prezydenta Warszawy odpowiedział, że "władze partii podejmą decyzję w najbliższym czasie (...) to kwestia najbliższych tygodni".

"Pracujemy, każdy z nas wykonuje swoje zadania. Widzę jak ciężko pracuje Patryk Jaki, ja pracuję w Senacie" - powiedział też Karczewski.

Wypowiedzi te skomentowała rzecznik PiS Beata Mazurek.

- Prawo i Sprawiedliwość nie podjęło jeszcze decyzji, kto będzie naszym kandydatem na prezydenta Warszawy - napisała na Twitterze.

Państwowa Komisja Wyborcza informowała pod koniec stycznia, że tegoroczne wybory samorządowe mogą odbyć się w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • ..., 2018-02-14 16:35:08

    Piękna deklaracja Pana P. Jakiego - takich ludzi nam potrzeba aby wyprowadzić Polskę z teoretyczności...