PARTNER PORTALU
 • BGK

Politycy PiS chcą odwołania wiceprezydenta Radomia

 • PAP/JS    20 marca 2017 - 17:32
Politycy PiS chcą odwołania wiceprezydenta Radomia
Poseł PiS Marek Suski (fot.:youtube.com)

Niewłaściwe decyzje i złe przygotowanie inwestycji drogowych zarzuca PiS władzom Radomia.
Poseł PiS Marek Suski zarzucił władzom miasta, że podjęły błędną decyzję, nie składając wniosku o przyznanie na ten cel środków z państwowej subwencji drogowej. Według niego, Radom miał szansę otrzymać na ten cel 60 mln zł. "Nie ma żadnego wytłumaczenia, że prezydent Radomia rezygnuje z tak dużych pieniędzy. Jeśli oczekiwał, że dostanie jeszcze więcej, to wydaje się, że żaden projekt drogowy, nie będzie zrealizowany" - dodał poseł PiS i b. prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak.

• PiS żąda od prezydenta Radomia odwołania swojego zastępcy Konrada Frysztaka.

• Politycy wytykają Frysztakowi m.in.  złożenie niekompletnej dokumentacji na dofinansowanie z subwencji drogowej budowy tzw. trasy N-S.

• Wiceprezydent uważa, że budowa trasy N-S to "jeden z kilu przykładów inwestycji, które należy poprawiać po poprzednikach", czyli PiS rządzącym w Radomiu przez dwie kadencje samorządu.

Politycy PiS odnieśli się na konferencji prasowej do kilku ważnych inwestycji drogowych planowanych przez władze Radomia. Jedną z nich jest przebudowa ponad pięciokilometrowego odcinka ul. Żółkiewskiego i Alei Wojska Polskiego, stanowiących miejskie fragmenty przebiegających przez Radom dróg krajowych nr 12 i 9. Koszt inwestycji szacuje się na ok. 120 mln zł.

 

Suski wytknął też władzom miasta złożenie niekompletnej dokumentacji na dofinansowanie z subwencji drogowej innej inwestycji - budowy tzw. trasy N-S, łączącej południową część Radomia z północną częścią miasta. W związku z brakiem niektórych dokumentów, uzyskanie dotacji przez Radom, stoi teraz pod znakiem zapytania.

"W związku z tym, że mamy do czynienia z katastrofą (…), żądamy od prezydenta Radomia odwołania nieudolnego zastępcy i powołania kogoś, kto będzie potrafił zabiegać o interesy miasta bardziej skutecznie" - stwierdził Suski.

Poproszony o komentarz prezydent Radomia Radosław Witkowski stwierdził, że nie zamierza odwoływać swojego zastępcy Konrada Frysztaka. "Po raz kolejny politycy PiS próbują bić się w szerokie piersi prezydenta Frysztaka za swoje grzechy i zaniechania" - stwierdził na konferencji prasowej Witkowski.

Dodał, że w kampanii wyborczej PiS, w ramach tzw. kontraktu dla Radomia, symbolicznie podpisanego przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego, obiecywał, że jeśli wygra wybory, wówczas przebudowa zostanie sfinansowana z budżetu państwa. Zdaniem prezydenta Radomia mogłoby to się wiązać z dofinasowaniem inwestycji w kwocie nawet do 80 proc. jej wartości. Tymczasem - jak przekonywał Witkowski - dotacja z subwencji drogowej nie byłaby wyższa niż 50 proc. kosztów inwestycji.

"Otwarcie mogę zadeklarować, że miasto jest gotowe udźwignąć wkład własny w wysokości 20 proc., a na resztę pieniędzy liczmy w ramach realizacji przez PiS tzw. kontraktu dla Radomia" - zapowiedział Witkowski.

Wiceprezydent Frysztak, którego odwołania domaga się PiS, stwierdził, że budowa trasy N-S to "jeden z kilu przykładów inwestycji, które należy poprawiać po poprzednikach", czyli PiS rządzącym w Radomiu przez dwie kadencje samorządu. Zaznaczył, że kiedy obejmował swój urząd, inwestycja była dopiero w planach i trzeba było zacząć gromadzić potrzebne dokumenty.

Frysztak przyznał, że dokumentacja wniosku o dofinansowanie budowy trasy N-S z subwencji drogowej, którą złożył radomski magistrat w resorcie infrastruktury i budownictwa, nie była kompletna, jednak miasto zapowiedziało, że ją uzupełni i poprosiło o wydłużenie terminu.

Według wiceprezydenta, nawet jeśli resort rozwoju odrzuci radomski projekt, inwestycja będzie realizowana przez miasto. "Jeszcze w tym roku na przełomie pierwszego i drugiego półrocza rozpoczną się prace, a skończą w drugiej połowie przyszłego roku" - dodał Frysztak.

Zaznaczył, że miasto złożyło też rezerwowy projekt budowy ulicy Wolanowskiej, będącej miejskim odcinkiem drogi krajowej nr 12 i umożliwiającej połączenie Radomia z budowaną obecnie zachodnią obwodnicą miasta. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

 • olo2, 2017-03-21 09:37:39

  Politycy PiS chcą odwołać wszystko co nie pisowskie. A może p. Syski powiedziałby co on dobrego zrobił dla Radomia. Pasożyt.