PARTNER PORTALU
  • BGK

Reprywatyzacja: Hanna Gronkiewicz-Waltz będzie mogła stawić się w charakterze świadka

  • PAP/AT    11 października 2017 - 09:47
Reprywatyzacja: Hanna Gronkiewicz-Waltz będzie mogła stawić się w charakterze świadka
Hanna Gronkiewicz-Waltz dostanie status świadka (Hanna Gronkiewicz-Waltz, fot.facebook.com/hanna.gronkiewiczwaltz)

Na wszystkie najbliższe rozprawy mogę nie wzywać pani prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz w charakterze strony, a w charakterze świadka - powiedział szef komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki.
Jaki, który przedstawiał w TVN24 założenia projektu ustawy reprywatyzacyjnej, na sugestię TVN24, by "z racji wojny na słowa" wyłączył się z przesłuchania Gronkiewicz-Walt i tylko prowadził posiedzenie, na którym pytania zadawaliby inni członkowie komisji, odpowiedział: "Tego nie mogę zadeklarować, ale mogę zadeklarować co innego - że na wszystkie najbliższe rozprawy mogę nie wzywać pani prezydent w charakterze strony - czyli również nie otrzyma kary grzywien - a zmienię jej status, tak jak ona chciała, ze statusu strony na status (...) świadka, tylko na sprawę Noakowskiego 16 w grudniu".

"Jeżeli pani prezydent przyjmie tę moją (...) publiczną ofertę, to ja wycofam wezwania dotychczasowe na najbliższe rozprawy" - dodał.

Czytaj też: Patryk Jaki: Koniec handlowania roszczeniami

Zaznaczył, że nie oznaczałoby to anulowania już nałożonych grzywien.

We wtorek (10 października) członek komisji Jan Mosiński (PiS) opowiedział się za podwyższeniem grzywien za niestawinnictwo przed komisją badającą reprywatyzację w Warszawie. Obecnie komisja może nałożyć kary do 3 tys. zł i do 10 tys. zł. Gronkiewicz-Waltz kilkakrotnie została ukarana za niestawienie się przed komisją.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.