PARTNER PORTALU
  • BGK

Sondaż: Polacy chcą pomnika smoleńskiego na placu Piłsudskiego?

  • JS    14 lutego 2018 - 22:37
Sondaż: Polacy chcą pomnika smoleńskiego na placu Piłsudskiego?
Większość respondentów (61 proc.) uważa, że pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej nie powinien stanąć w Warszawie na placu Piłsudskiego (fot. UM Warszawa)

Większość respondentów (61 proc.) uważa, że pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej nie powinien stanąć w Warszawie na placu Piłsudskiego - wynika z sondażu SW Research dla serwisu rp.pl.
Zwolennikami takiej lokalizacji jest 18 proc. ankietowanych, a 21 proc. badanych nie umiało w tej sprawie zająć jednoznacznego stanowiska.

Przeciwnikami postawienia pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej na placu Piłsudskiego jest 62 proc. kobiet i 59 proc. mężczyzn. Przeciwni postawieniu pomnika na Placu Piłsudskiego są częściej osoby mające 50 i więcej lat (63 proc.), badani o wykształceniu średnim (62 proc.), respondenci o dochodzie powyżej 5000 złotych (71 proc.) oraz ankietowani z miast od 100 do 199 tysięcy mieszkańców (74 proc.)

Przypomnijmy, że społeczny komitet budowy pomników smoleńskich zapowiedział w środę (7.02) , że Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 r. ma stanąć na obszarze zielonym między placem Piłsudskiego w Warszawie a ul. Królewską, oraz że rozpoczynają się prace nad nim. 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.