PARTNER PORTALU
  • BGK

Zmiany personalne. Wojewoda mazowiecki odwołał Antoniego Oleksickiego

  • PAP/KDS    13 marca 2018 - 14:35
Zmiany personalne. Wojewoda mazowiecki odwołał Antoniego Oleksickiego
Antoni Oleksicki na funkcję zastępcy mazowieckiego wojewódzkiego konserwatora zabytków został powołany w sierpniu 2011 r. (fot.mazowieckie.pl)

"Nowa koncepcja zarządzania urzędem" jest powodem odwołania Antoniego Oleksickiego, zastępcy wojewódzkiego konserwatora w woj. mazowieckim. 
Rzecznik wojewody Ewa Filipowicz, poinformowała we wtorek (13.03), że wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera, na wniosek mazowieckiego wojewódzkiego konserwatora zabytków prof. Jakuba Lewickiego, zdecydował o odwołaniu jego zastępcy.

Zaznaczyła, że kwestia ta jest uregulowana w ustawie o ochronie zabytków.

Antoni Oleksicki na funkcję zastępcy mazowieckiego wojewódzkiego konserwatora zabytków został powołany w sierpniu 2011 r. Jest absolwentem Wydziału Historii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowego Studium Zabytków Architektury i Urbanistyki na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. W latach 1998-2002 pełnił funkcję wojewódzkiego konserwatora zabytków w Białymstoku.

Pracował także w Biurze Stołecznego Konserwatora Zabytków, gdzie zajmował się m.in. sprawami ochrony zabytków architektury militarnej, architekturą modernistyczną i powojenną oraz zagospodarowaniem przestrzennym w aspekcie ochrony dziedzictwa kulturowego. Jest autorem wielu opracowań konserwatorskich, m.in. z historii urbanistyki małych miast i miasteczek. Opracował studium historyczno-urbanistyczne dla Białegostoku. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.