Oceny radnych kadencji 2014-2018 (wybory 2014) - rady miejskie, gminne, powiatowe

OCENIAJ I KOMENTUJ PRACĘ RADNYCH, PREZYDENTÓW I MARSZAŁKÓW

Jesteś w serwisie internetowym, w którym możesz oceniać i komentować działalność polskich samorządowców (kadencja 2014-2018). Znajdź swojego samorządowca, oceniaj, komentuj. Wybierz najlepszego samorządowca roku.

POKAŻ WYSZUKIWARKĘ


Anna Nehrebecka-Byczewska

Anna Nehrebecka-Byczewska - radny miasta Warszawa po wyborach samorządowych 2014

Ur. 16 grudnia 1947 r. w Bytomiu. Radna Platformy Obywatelskiej.

W 1969 r. ukończyła studia w warszawskiej PWST


W 1967 r.debiutowała w filmie. W 1969 r. została aktorką Teatru Polskiego w Warszawie. Zagrała liczne role teatralne, filmowe i telewizyjne zarówno z repertuaru klasycznego jak i współczesnego. Tworzyła programy poetycko-recytatorskie w radiu i telewizji. Cykl ten zapoczątkowany został w latach 70., zawierał m.in. poezje Stanisława Balińskiego, Zofii Bohdanowiczowej, Ryszarda Kiersnowskiego, Beaty Obertyńskiej.


Występowała w okresie stanu wojennego w kościołach i domach prywatnych. Miała koncerty poetyckie w Europie, Australii, Nowej Zelandii i w USA.


Grała w filmach zrealizowanych we Francji i na Węgrzech. Wystąpiła także w albańskim filmie Kujtima Çashku Pułkownik Bunkier.


Była członkinią komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego przed przedterminowymi wyborami prezydenckimi w 2010 r.


W 2010 r. uzyskała mandat radnej miasta Warszawy z ramienia Platformy Obywatelskiej, w 2014 r. z powodzeniem ubiegała się o reelekcję.


W 1975 r. otrzymała Złoty Krzyż Zasługi, a 1988 r. odznakę Zasłużony Działacz Kultury, zaś w 1994 r. honorową odznakę Polskiego Związku Niewidomych.


W 1978 r. przewodniczący Komitetu do Spraw Radia i Telewizji przyznał jej nagrodę za współudział artystyczny i wybitne wykonawstwo w programach politycznych Polskiego Radia.


Postanowieniem Prezydenta RP z dnia 4 grudnia 2007 r., za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za zaangażowanie w walkę o wolność słowa i wolne media, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej, została odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Uroczystość dekoracji odbyła się 10 grudnia 2007 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. 14 grudnia 2007 z rąk ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bogdana Zdrojewskiego odebrała Srebrny Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

POPARCIE DLA RADNEGO PO WYBORACH (MIESIĄC PO MIESIĄCU)KOMENTARZE (1)

WYRÓŻNIONY KOMENTARZ

pani Nehrebecka to radna która działa na niekorzyść mieszkańców Warszawy, a jej zadnie to "żeby nie było nic" choćby ostatni wniosek przeciwko sztucznym ogniom na stadionie, szkoda że tak...

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)