PARTNER PORTALU
  • BGK

OCENIAJ I KOMENTUJ PRACĘ RADNYCH, PREZYDENTÓW I MARSZAŁKÓW

Jesteś w serwisie internetowym, w którym możesz oceniać i komentować działalność polskich samorządowców (kadencja 2014-2018). Znajdź swojego samorządowca, oceniaj, komentuj. Wybierz najlepszego samorządowca roku.Podaj fragment imienia lub nazwiska
Województwo Wybierz z listy
Miasto Wybierz z listy
Dolnośląskie Kujawsko-pomorskie Lubelskie Lubuskie Łódzkie Małopolskie Mazowieckie Opolskie Podkarpackie Podlaskie Pomorskie Śląskie Świętokrzyskie Warmińsko-mazurskie Wielkopolskie Zachodniopomorskie

Anna Nehrebecka-Byczewska

Anna Nehrebecka-Byczewska - radny miasta Warszawa po wyborach samorządowych 2014
9

2,37 % poparcia

Ur. 16 grudnia 1947 r. w Bytomiu. Radna Platformy Obywatelskiej.

W 1969 r. ukończyła studia w warszawskiej PWST


W 1967 r.debiutowała w filmie. W 1969 r. została aktorką Teatru Polskiego w Warszawie. Zagrała liczne role teatralne, filmowe i telewizyjne zarówno z repertuaru klasycznego jak i współczesnego. Tworzyła programy poetycko-recytatorskie w radiu i telewizji. Cykl ten zapoczątkowany został w latach 70., zawierał m.in. poezje Stanisława Balińskiego, Zofii Bohdanowiczowej, Ryszarda Kiersnowskiego, Beaty Obertyńskiej.


Występowała w okresie stanu wojennego w kościołach i domach prywatnych. Miała koncerty poetyckie w Europie, Australii, Nowej Zelandii i w USA.


Grała w filmach zrealizowanych we Francji i na Węgrzech. Wystąpiła także w albańskim filmie Kujtima Çashku Pułkownik Bunkier.


Była członkinią komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego przed przedterminowymi wyborami prezydenckimi w 2010 r.


W 2010 r. uzyskała mandat radnej miasta Warszawy z ramienia Platformy Obywatelskiej, w 2014 r. z powodzeniem ubiegała się o reelekcję.


W 1975 r. otrzymała Złoty Krzyż Zasługi, a 1988 r. odznakę Zasłużony Działacz Kultury, zaś w 1994 r. honorową odznakę Polskiego Związku Niewidomych.


W 1978 r. przewodniczący Komitetu do Spraw Radia i Telewizji przyznał jej nagrodę za współudział artystyczny i wybitne wykonawstwo w programach politycznych Polskiego Radia.


Postanowieniem Prezydenta RP z dnia 4 grudnia 2007 r., za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za zaangażowanie w walkę o wolność słowa i wolne media, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej, została odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Uroczystość dekoracji odbyła się 10 grudnia 2007 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. 14 grudnia 2007 z rąk ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bogdana Zdrojewskiego odebrała Srebrny Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

Od 16-go stycznia wszystkie głosy zliczane są do nowej edycji konkursu Samorządowiec Roku 2018. Głosowanie na Samorządowca 2017 Roku do 15-go stycznia.


POPARCIE DLA RADNEGO PO WYBORACH (MIESIĄC PO MIESIĄCU)

KOMENTARZE (1)

Wyróżniony

pani Nehrebecka to radna która działa na niekorzyść mieszkańców Warszawy, a jej zadnie to "żeby nie było nic" choćby ostatni wniosek przeciwko sztucznym ogniom na stadionie, szkoda że tak...

Warszawiak, 2015-05-02 09:05:25