Oceny radnych kadencji 2014-2018 (wybory 2014) - rady miejskie, gminne, powiatowe

OCENIAJ I KOMENTUJ PRACĘ RADNYCH, PREZYDENTÓW I MARSZAŁKÓW

Jesteś w serwisie internetowym, w którym możesz oceniać i komentować działalność polskich samorządowców (kadencja 2014-2018). Znajdź swojego samorządowca, oceniaj, komentuj. Wybierz najlepszego samorządowca roku.

POKAŻ WYSZUKIWARKĘ


Jacek Krupa

Jacek Krupa - Marszałek województwa Małopolskie po wyborach samorządowych 2014
29,78 % 70,22 %

Ur. 11 kwietnia 1955 r. Marszałek Województwa Małopolskiego.

Polski polityk, ekonomista, samorządowiec, poseł na Sejm V i VI kadencji.


Ukończył studia na Wydziale Zarządzania i Marketingu Akademii Ekonomicznej w Krakowie. W 1981 należał do Solidarności, przewodniczył komisji zakładowej w Hucie Aluminium w Skawinie.
Od 1990 do 1998 pełnił funkcję Burmistrza Miasta i Gminy Skawiny, następnie przez cztery lata pracował jako wicestarosta powiatu krakowskiego. Od 2002 do 2005 zajmował stanowisko Starosty Krakowskiego.


Członek Platformy Obywatelskiej, z listy której w 2005 został wybrany na posła V kadencji w okręgu krakowskim. W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz drugi uzyskał mandat poselski. Zasiadał w Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, w Komisji Polityki Społecznej a w VI kadencji był członkiem Komisji Infrastruktury i wiceprzewodniczącym Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych. Od Listopada 2011 pełnił funkcję wiceprezesa Krakowskiego Parku Technologicznego (spółki zarządzającej Specjalną Strefą Ekonomiczną KPT).

POPARCIE DLA MARSZAŁKA PO WYBORACH (MIESIĄC PO MIESIĄCU)
KOMENTARZE (9)

WYRÓŻNIONY KOMENTARZ

Wybory się zbliżają, Mieszkanie + do Skawiny i pociągi do Skawiny, bo jestem ze Skawiny. Tak bym zrobił a wy??? Oceńcie mnie sami.

Kraków wszystko pod siebie. Lepiej jakby Gorlice czy Tarnów były pod Rzeszowem (środki Polska Wschodnia - dodatkowo z UE)
Wersa_TRN, 2017-10-20 20:35:42 odpowiedz
Patologiczna Ustawa w obiegu prawnym PiS, podpisana przez Andrzeja Dudę 27 sierpnia 2015roku, z dnia 10 lipca 2015 roku o zmianie ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych (Dz.U.2015 poz.1338)budynki i nieruchomości w obrębach miast tracą z każdym dniem na wartości, rynek nieruchomości boryka się ...z zapaścią większą jak przed II wojną światową, brak Ustawy regulującej należne rekompensaty finansowe dla właścicieli nieruchomości i budynków z obrębów Miast, ustawodawca zamiast w obrębach gmin wyłączyć grunty rolne spod konturów budynków mieszkalnych dopuścił się najcięższego kalibru przestępstw, niszczenia gruntów rolnych wszystkich klas na cele nie rolnicze do 0.5ha, statusu Miast to mit w obecnej sytuacji ,z uczciwych od dziesiątków lat podatników zrobiono dziadów jak niegdyś w budynkach dla kołchoźników biedoty obsranej, złodziejskie ograbili Nas ze wszelkich dóbr. Poprzez łamanie prawa odbierają Nam wolność i resztki godności osobistej. Afera gospodarcza największa w świecicie, modernizacji gruntów rolnych na budowlane2011-2014rok, właściciele nawet nie byli stronami postępowań art.61 ust.1pkt 4 upzp,dopiero po wydaniu decyzji można przyjąć że dana nieruchomość nie będzie już z żadnego punktu widzenia(opartego o poszczególnych przepisach ustawowych ) uznana za nieruchomość rolną lub leśną, procedura odrolnienia i odlesienia jest to poprawność przeprowadzonej procedury związanej z wykorzystaniem poszczególnych instrumentów zarządzania przestrzenią na poziomie lokalnym . rozwiń
Afera gruntowa PiSoska, 2017-09-15 17:44:34 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE (9)