Oceny radnych kadencji 2014-2018 (wybory 2014) - rady miejskie, gminne, powiatowe

OCENIAJ I KOMENTUJ PRACĘ RADNYCH, PREZYDENTÓW I MARSZAŁKÓW

Jesteś w serwisie internetowym, w którym możesz oceniać i komentować działalność polskich samorządowców (kadencja 2014-2018). Znajdź swojego samorządowca, oceniaj, komentuj. Wybierz najlepszego samorządowca roku.

POKAŻ WYSZUKIWARKĘ


Paweł Adamowicz

Paweł Adamowicz - prezydent miasta Gdańsk po wyborach samorządowych 2014
21,82 % 78,18 %

Urodzony w 1965r., prezydent Gdańska od 1998 r. W roku 2014 uzyskał kolejną reelekcję w II turze (61.25% głosów). Kandydował z ramienia Platformy Obywatelskiej.

Skończył prawo na Uniwersytecie Gdańskim, a następnie pracował na tej uczelni. W 1990 został radnym z ramienia Komitetu Obywatelskiego. W latach 1994 - 1998 był przewodniczącym rady miasta. Działał w Partii Konserwatywnej i SKL. W 1998 roku został wybrany prezydentem Gdańska (z rekomendacją AWS). Działa w Zrzeszeniu Kaszubsko - Pomorskim. Jest członkiem Platformy Obywatelskiej.


10 listopada 2002 został wybrany na drugą kadencję prezydencką, tym razem w wyborach bezpośrednich. W wyborach samorządowych w 2006 skutecznie ubiegał się o reelekcję, zwyciężając już w I turze z poparciem 60,87% głosujących gdańszczan (96 485 głosów). Cztery lata później ponownie wygrał w pierwszej turze. W roku 2014 uzyskał kolejną reelekcję w II turze (61.25% głosów).


W 2003 odznaczony (za zasługi w pracy samorządowej) Srebrnym Krzyżem Zasługi, w w 2010 Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W 2012 został kawalerem Legii Honorowej.

Uhonorowany także Złotym Krzyżem Pro Ecclesia et Pontifice i Komandorią Missio Reconciliationis. W 2010 wyróżniony Różą Franciszki Cegielskiej za zasługi dla rozwoju samorządności w Polsce.


 

POPARCIE DLA PREZYDENTA PO WYBORACH (MIESIĄC PO MIESIĄCU)
KOMENTARZE (29)

WYRÓŻNIONY KOMENTARZ

Do Helena Turk: Chyba nie mieszka Pani w Gdańsku- ja mieszkam. Zarzutow dłuuga lista: sprzedaż GPEC - jest wyżej, sprzedaż Wodociągów (Saur-Neptun)- w całej Polsce chyba jedyny przykład dostawcy...

Kompletnie nie dba o zabytki Gdańska i walczy z tymi co go krytykują.Ukradł moje książki pt: Kompromitacje Gdańska i ministra kultury! Boi się ze mną publicznie rozmawiać. Na Bramie Długoulicznej, a nie Złotej jak ją z głupoty przemianowano jest 8 figur i żadna z nich nie wygląda tak jak powinna. ...Adamowicz nie ma ambicji!!! rozwiń
Francis//zek Krzysiak///, 2017-10-12 10:00:27 odpowiedz
Pate wszystkich bez wyjątku organizacji mafijnych jest jak wielki All Capone...Mimo wielomiliardowych przekrętów w Gdańsku i okolicach stoi przed PO-słusznym mu sądem za drobne jak na skalę jego działalności przestępstwa skarbowe...Ten sąd na pewno nie wymierzy mu żadnej kary...Liczba tzw. prywatyza...cji przedsiębiorstw o znaczeniu strategicznym dla miasta i regionu jest długa,można uznać,że rok bez milionowych nadużyć jakich dopuścił się Adamowicz to rok stracony,a tych lat z Budyniem jako prezydentem jest już 20... zresztą wcześniej też nie zasypywał gruszek w popiele.Wspomnę tylko o legendarnej już prywatyzacji browaru w Gdańsku z prawie czterechsetletnią tradycją,który sprzedał firmie Heineken nie wspominając o tym,że na kontach browaru było kilkaset tysięcy dolarów,które Heineken potraktował jako wkładkę.Tydzień po transakcji zakład zamknięto.Przytoczę jeszcze przekręt ze sprzedażą GPEC... - pierwszy przykład z brzegu. Rok 2004 - Leipziger Stadwerke firma z Lipska zadłużona w 2004 roku na dwa miliardy euro wykupuje polską firmę.Nie płaci,bo i z czego...zadłuża się w firmie,którą kupuje wystawiając tzw. listy dłużnicze. Bilans za rok 2016 to zysk 90 milionów złotych z czego jedynie 9 postało w Gdańsku,reszta zasiliła Lipsk,i tak jest każdego roku. Dziś kosztem Gdańszczan Leipziger Stadtwerke ma się dobrze...mieszkańcy naszego miasta płacą więcej za ogrzewanie niż bogaci Niemcy , za to Gdańszczanie prawie każdego dnia mogą sobie poczytać o awariach sieci. rozwiń
włodas, 2017-09-29 15:02:25 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE (29)