Oceny radnych kadencji 2014-2018 (wybory 2014) - rady miejskie, gminne, powiatowe

OCENIAJ I KOMENTUJ PRACĘ RADNYCH, PREZYDENTÓW I MARSZAŁKÓW

Jesteś w serwisie internetowym, w którym możesz oceniać i komentować działalność polskich samorządowców (kadencja 2014-2018). Znajdź swojego samorządowca, oceniaj, komentuj. Wybierz najlepszego samorządowca roku.

POKAŻ WYSZUKIWARKĘ


Zygmunt Frankiewicz

Zygmunt Frankiewicz - prezydent miasta Gliwice po wyborach samorządowych 2014
66,09 % 33,91 %

Urodzony w 1955 r., prezydent Gliwic od 1993 r. W 2014 r. uzyskał reelekcję wygrywając w I turze (55,73% głosów).

Skończył studia na Politechnice Śląskiej, a następnie pracował na tej uczelni. W latach 1990 - 2002 zasiadał w radzie miasta. W 1993 r. został powołany na prezydenta Gliwic. Należał do UW, a w 2001 r. był jednym z założycieli PO w województwie śląskim. Od 2003 r. jest przewodniczącym Śląskiego Związku Gmin i Powiatów.


Na 8 listopada 2009 komisarz wyborczy wyznaczył datę przeprowadzenia referendum o odwołanie Prezydenta Miasta Gliwice i Rady Miejskiej w Gliwicach przed upływem kadencji. Referendum zostało uznane za nieważne ze względu na zbyt niską frekwencję wyborczą. Rok później Zygmunt Frankiewicz po raz kolejny został prezydentem Gliwic, kandydując z ramienia własnego komitetu wyborczego i otrzymując 47,62% głosów w pierwszej turze oraz 67,44% głosów w drugiej turze wyborów. W 2014 r. uzyskał reelekcję wygrywając w I turze (55,73% głosów).

W 2010 odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

POPARCIE DLA PREZYDENTA PO WYBORACH (MIESIĄC PO MIESIĄCU)
KOMENTARZE (3)

WYRÓŻNIONY KOMENTARZ

Zdradził ludzi średniej klasy nie szanuje głosu tych ktorzy mu placa

Są sukcesy gospodarcze - jednak z miasta projektów Prezydent zrobił robolowo. Ludzie z rodzin wielopokoleniowej inteligencji pouciekali - przyjechali za to tacy dla których "prostota" i warunki egzystencji lepsze jak gdzieś na głębokiej prowincji. Nie ma już dawnych Gliwic miasta kultury ...i nauki. Sam uciekłem po d Sandomierz a moje dzieci, daleko...w świecie. rozwiń
CDAlpha, 2015-11-19 09:12:17 odpowiedz
OPS w Gliwicach jedna,wielka ,rodzinna sitwa. Dyrektorki bo są dwie scedowały swoje obowiązki na nieudacznych kierowników działów,którzy premiami nagradzają swoich przydupasów,a tych którzy naprawdę ciężko pracują mają za frajerów. W OPS-ie panuje mobbing o którym anonimowo był informowany Prezydent... Miasta Zygmunt Frankiewicz. Rzeczą naturalną jest to,że jak się haruje w OPS-ie i trudno jest o pracę to nikt się nie podpisze swoim nazwiskiem by tej pracy nie utracić.Zatrudnia się krewnych króliczka np. żona radnego bez żadnego konkursu. A jeśli już ogłasza się konkurs na mizerne stanowisko to jest to fikcja,bo na wakacie siedzi już krewna króliczka na umowę zlecenie. Młodzi ludzie stoją w kolejce by złożyć dokumenty,a w OPS-ie już wszyscy wiedzą kto na tym stanowisku będzie pracować. Ot takie sobie przekręty. Pani uciekająca przed dziennikarką dyrektorka "zarządza" ośrodkiem już 20 lat. Pracownicy socjalni się wypalają,są i tacy którzy nie wytrzymują stresu a obie Panie dyrektor mają się dobrze. Sprawowanie funkcji dyrektorskiej w gliwickim ośrodku jest wręcz wypoczynkiem dla obu pań oraz kierowników poszczególnych działów. Może po tym reportażu Frankiewicz przejrzy przez swoje modne okularki i dokona wreszcie zmian. Wszak ryba psuje się od głowy. Program Uwaga z dnia 15.10.2015 r. rozwiń
Polska Bieda, 2015-10-18 17:21:44 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)