PARTNER PORTALU
  • BGK

100 spotkań dla czystego powietrza na Mazowszu

  • PAP/AH    8 listopada 2017 - 17:44
100 spotkań dla czystego powietrza na Mazowszu
Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera. Fot. mat. pras.

Konferencja inaugurująca edukacyjny program ekologiczny "Czyste powietrze w województwie mazowieckim”, który zakłada promowanie zachowań wpływających na poprawę jakości powietrza, jakim oddychamy, odbyła się w środę w Ostrołęce.
Program jest skierowany do mieszkańców Mazowsza, zaś adresatem są najmłodsi, którzy edukują rodziny.

- Często jest tak, że jeśli dziecko zwróci rodzicowi uwagę - nie rób tak, tak nie wolno robić, to jest to skuteczniejsze, niż jakieś spoty typowo telewizyjne, czy jakieś kampanie bilbordowi - powiedział Naczelnik Wydziału Monitoringu Środowiska Tomasz Klech.

Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej nr. 3 w Ostrołęce i miało na celu uświadomić uczniów o korzyściach płynących z dbania o czystość powietrza.

Organizatorzy zwrócili uwagę na zalety korzystania ze środków transportu jakimi są komunikacja publiczna czy też rower. Zachęcali do propagowania wśród rodziny i znajomych dbania o czystość powietrza, o czym mówił prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski. - Dzisiaj jeszcze raz mocno zachęcamy, aby każdy dla swojej rodziny spróbował o dobre powietrze zadbać i z dobrego powietrza skorzystać - powiedział prezydent.

Podczas spotkania dzieci mogły obejrzeć krótki film edukujący. Dla uczniów były przygotowane ekologiczne warsztaty edukacyjne, w formie konkursów i zabaw sportowych. Każdy z uczestników otrzymał koszulkę, opaskę odblaskową i książeczkę edukującą "Pogromcy Smogów", w której "profesor Badalski" pokazuje, jak dbać o czystość powietrza.

Konferencja zainaugurował cykl niespełna 100 spotkań, jakie odbędą się na terenie całego Mazowsza.

- To będzie prawie 100 szkół na terenie Mazowsza, będzie parę tysięcy młodzieży, te szkolenia w tym zakresie będą początkiem i zaczynem polityki ekologicznej projektu edukacyjnego, czyli edukacji ekologicznej w szkołach - powiedział wojewoda Zdzisław Sipiera.

Konferencja zorganizowana była we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie i zapoczątkowała cykl niespełna 100 spotkań na terenie całego Mazowsza. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.