PARTNER PORTALU
  • BGK

11 maja - Dzień bez Śmiecenia

  • GK    8 maja 2012 - 13:34
11 maja - Dzień bez Śmiecenia

„Trafiłem do Recyklingu” – to hasło szóstej edycji kampanii, będącej elementem programu współfinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej „Segreguj Odpady to Się Opłaca”.
– Naszym celem jest, by ten dzień, wraz ze swoim głównym przesłaniem wpisał się w kalendarium dni i świąt ekologicznych, a samo przesłanie „śmiecenia z głową”, w codzienność naszych nawyków i zachowań – informuje Piotr Szajrych, prezes zarządu Rekopol Organizacja Odzysku, pomysłodawcy kampanii.

Organizatorzy, zamiast plakatów i ulotek, przygotowali kartkę internetową, która po kliknięciu przekieruje na specjalnie stworzoną stronę www.dzienbezsmiecenia.pl.

W ramach kampanii można też zagrać w ekologiczną „Segreguj – grę”. Kartkę można otrzymać wysyłając wiadomość na adres: kartka@rekopol.pl

Na dzień kampanii wybrano 11 maja, bo to dzień, w którym rozpoczął funkcjonowanie Polski System Gospodarki Odpadami Opakowaniowymi organizowany zgodnie z wytycznymi Dyrektywy UE 94/62. Tego dnia 2001 roku parlament przyjął pakiet ustaw, w tym regulacje o obowiązkach przedsiębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami oraz o opłacie produktowej i depozytowej.

Dzień bez Śmiecenia – World non-waste Day to pomysł wypracowany przez młodzież z kilkunastu krajów współdziałających w ramach międzynarodowego programu „Europejski Eko-Parlament Młodzieży”, przedsięwzięcia firmowanego przez PRO EUROPE (organizację zrzeszającą działające w ramach systemu Zielonego Punktu organizacje odzysku), a koordynowanego i sponsorowanego w Polsce przez Rekopol.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Eliot Ness, 2012-05-08 21:26:39

    Więcej o ekoedukacji w wydaniu Narodowego Funduszu można poczytać na google.pl po wklejeniu hasła "narodowy przekręt ekologiczny...