PARTNER PORTALU
  • BGK

18 mln zł na OZE w woj. podlaskim

  • wnp.pl    13 stycznia 2015 - 16:56
18 mln zł na OZE w woj. podlaskim

Fot. Fotolia

Zarząd województwa podlaskiego 13 stycznia br. zadecydował o przyznaniu 18 mln zł na rozwój odnawialnych źródeł energii. Wsparcie z Regionalnego programu Operacyjnego na wykorzystanie energii odnawialnej na własne potrzeby otrzyma 17 podlaskich przedsiębiorstw, szkół i szpitali.
Ich projekty znajdowały się na liście rezerwowej po ostatnim konkursie z Działania 5.2 (Rozwój lokalnej infrastruktury ochrony środowiska), ogłoszonym w ramach RPO pod koniec 2013 roku. Warunkiem było wykorzystanie wytworzonej energii z odnawialnych źródeł wyłącznie na własne potrzeby.

Teraz dzięki oszczędnościom w realizacji programu wszystkie projekty z listy rezerwowej, czyli 17 inwestycji, otrzymają wsparcie. Łącznie ich wartość wynosi 22,5 mln zł, a dofinansowanie z RPO to prawie 18 mln zł.

I tak np. szpital wojewódzki w Suwałkach zainstaluje kolektory i pompy ciepła - dofinansowanie sięgnie 3,2 mlnzł; nadleśnictwo Żednia kolektory słoneczne, a gmina Puńsk zbuduje elektrownię fotowoltaiczną o mocy 40 kW na co otrzyma 365 tys. zł.

Gmina Hajnówka zamontuje pompy ciepła i kolektory słoneczne w parku wodnym, na co otrzyma wsparcie w wys. 1,8 mln zł.

Zakład Opieki Zdrowotnej w Choroszczy planuje budową instalacji fotowoltaicznej i solarnej, na co otrzyma dofinansowanie 3,8 mln zł.

Instalacje fotowoltaiczne i solarne chce zbudować szpital wojewódzki w Łomży (wsparcie w wys. 3,1 mln zł) oraz szpital wojewódzki w Suwałkach (wsparcie w wys. 2,1 mln zł).

Łącznie, dzięki wsparciu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, w regionie powstaje ponad sto inwestycji, związanych z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Ich wartość to ponad 317 mln zł, z czego dofinansowanie wynosi 173,5 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • sds, 2015-02-03 12:02:53

    Nie instalujcie kolektorow slonecznych tylko panele fotowoltaiczne.