PARTNER PORTALU
  • BGK

2,5 mld zł na wparcie inwestycji energetycznych z PO IiŚ w 2014 r.

  • PAP    27 stycznia 2015 - 20:54
 2,5 mld zł na wparcie inwestycji energetycznych z PO IiŚ w 2014 r.

Fot. PTWP

Ministerstwo Gospodarki przekazało blisko 2,5 mld zł na wsparcie inwestycji energetycznych w ramach IX i X osi priorytetowej Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w 2014 r.
Dzięki temu udało się podjąć projekty z obszaru wytwarzania energii z odnawialnych źródeł, rozwoju sieci przesyłowej, budowy podziemnych magazynów gazu oraz infrastruktury zapewniającej dywersyfikację źródeł dostaw nośników energii do kraju - powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.

Wicepremier Piechociński zwrócił uwagę, że inwestycje te wspierają wytwarzanie energii przyjaznej środowisku naturalnemu, efektywność energetyczną oraz bezpieczeństwo energetyczne Polski. - Mam nadzieję, że nowa perspektywa finansowa UE przyczyni się do jeszcze większego wzmocnienia tego bezpieczeństwa - dodał. Podkreślił również, że Polska osiągnęła cel certyfikacji wydatków do Komisji Europejskiej, który został określony przez Radę Ministrów.

Sektor energetyczny osiągnął jeden z najwyższych poziomów realizacji celu wśród wszystkich instytucji biorących udział we wdrażaniu PO IiŚ 2007-2013.

Ponadto, do końca 2014 r., Instytucja Pośrednicząca jaką jest Ministerstwo Gospodarki dla sektora energetyka przekazała do Komisji Europejskiej wydatki pozwalające na rozliczenie około 81 proc. przyznanej na lata 2007-2013 alokacji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.