PARTNER PORTALU
  • BGK

30 mln euro na projekty odpadowe

  • GK    24 kwietnia 2012 - 07:26
30 mln euro na projekty odpadowe

Od czerwca do sierpnia będzie trwał nabór wniosków o dofinansowanie z Funduszu Spójności projektów budowy lub modernizacji zakładów zagospodarowania odpadów. Zwycięzcy otrzymają w sumie 30 mln euro.
O dofinansowanie mogą ubiegać się projekty ujęte w zaktualizowanych wojewódzkich planach gospodarki odpadami, zgodnych ze znowelizowaną ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Czytaj też: Luka prawna w ustawie śmieciowej

– W ten sposób konkurs wpisuje się w prowadzoną przez nas rewolucję śmieciową – mówi podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska Aneta Wilmańska. – Jest to już szósty nabór wniosków. Do tej pory w jego ramach podpisano 33 umowy o dofinansowanie na łączną kwotę ponad 6,5 mld zł, przy kwocie dofinansowania z Funduszu Spójności ponad 3 mld zł. Ze środków tych zakończono budowę m.in. zakładów zagospodarowania odpadów w Gdańsku, Gorzowie Wlkp., czy Chełmie – dodaje Aneta Wilmańska.

Czytaj też: Prawa i obowiązki związków międzygminnych w gospodarce odpadami

Nabór wniosków zostanie przeprowadzony w dniach 4 czerwca – 20 sierpnia 2012 r. Pieniądze będą mogły być wydawane do końca 2015 r.

Czytaj też: Zmaleje konkurencja na rynku odpadów komunalnych

O dofinansowanie mogą ubiegać się kompleksowe, tj. uwzględniające różne instalacje do odzysku i unieszkodliwiania wielu rodzajów odpadów, projekty z zakresu budowy lub modernizacji zakładów zagospodarowania odpadów o przepustowości wystarczającej do przyjmowania i przetwarzania odpadów z obszaru zamieszkałego przez co najmniej 150 tys. mieszkańców.

Uprawnionymi do składania wniosków są jednostki samorządu terytorialnego i ich związki oraz podmioty świadczące usługi publiczne w ramach realizacji obowiązków własnych jednostek samorządu terytorialnego, na przykład spółki komunalne.

Szczegóły konkursu dostępne są tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.