4 Design Days, Ewa Kuryłowicz: Powinniśmy zadbać o jakość powietrza w naszych miastach

Polskie miasta mają ogromne zaległości, jeśli chodzi o dbanie o jakość powietrza. Ważne, aby zrozumieć ten problem i starać się go jak najszybciej rozwiązać przekonywała Ewa Kuryłowicz, wiceprezes zarządu w Kuryłowicz & Associates podczas podczas sesji „The sky is the limit… – miasta przyszłości – wyzwania, wizje, perspektywy”.
4 Design Days, Ewa Kuryłowicz: Powinniśmy zadbać o jakość powietrza w naszych miastach
Ewa Kuryłowicz w trakcie 4 Design Days (fot. propertydesign.pl)

Powinniśmy zadbać o jakość powietrza w naszych miastach. – Bliska jest mi Warszawa, tu mieszkam i pracuje. Chciałabym oddychać czystym powietrzem – mówiła architekt.

W Warszawie samochody jeżdżą dosłownie wszędzie. Brakuje zakazu ich wjazdów do ścisłego centrum. – Powinniśmy wyrzucić intensywny ruch kołowy z centrum stolicy i skierować go na obwodnicę – uważa Ewa Kuryłowicz i dodaje, że zakaz jazdy w miastach powinien obowiązywać samochody starszej generacji.

Więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE