PARTNER PORTALU
  • BGK

4 mln zł na oczyszczalnię

  • wnp.pl (Patrycja Batóg)    15 czerwca 2010 - 12:10

Gmina Miłakowo otrzymała 4 mln zł dofinansowania na oczyszczalnię ścieków w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013. Całkowita wartość inwestycji to prawie 9 mln zł.
Projekt przewiduje modernizację oczyszczalni ścieków oraz zmianę technologii oczyszczania ścieków z uwzględnieniem ścieków przemysłowych oraz zwiększeniem przepustowości z 650 m3/dobę do 983 m3/dobę. Zwiększona przepustowość dobowa pozwoli na przyłączenie nowych domostw i rozbudowanie sieci kanalizacyjnej. Wartość inwestycji to 8 869 000 zł brutto.

Podjęte przez gminę działania inwestycyjne poprawią stan środowiska w obrębie miejscowości Miłakowo, głównie poprawią stan rzeki Miłakówki, która jest odbiornikiem ścieków. Zastosowana w projekcie nowatorska technologia oczyszczania ścieków odporna na wahania napływu ładunku jak i ilości ścieków spowoduje polepszenie stanu wód gruntowych i odbiornika.

Zwarta budowa oraz nowoczesne urządzenia napowietrzające i usuwające skratki oraz osad nadmierny znacznie ograniczą emisję odorów i bioaerozoli. Wszystkie zabiegi technologiczne będą zamknięte, uniemożliwiając przecieki do gleby i wód powierzchniowych. Zmniejszy się też ilość hałasu emitowanego przez oczyszczalnię poprzez zastosowanie dmuchaw w obudowach dźwiękochłonno izolacyjnych.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.