PARTNER PORTALU
  • BGK

6 mln zł na projekty termomodernizacyjne

  • BB    16 sierpnia 2011 - 19:50
6 mln zł na projekty termomodernizacyjne

Marszałek Mieczysław Struk oraz wicemarszałek Wiesław Byczkowski wezmą udział w uroczystym wręczeniu 6 decyzji o przyznaniu dofinansowania w ramach RPO WP dla pomorskich projektów dotyczących termomodernizacji budynków. Łączna wartość unijnego wsparcia wyniesie niemal 6 mln zł.
Spotkanie z beneficjantami odbędzie się w środę, 17 sierpnia 2011 r., o godz. 14, w sali 133c, w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku. Na liście podmiotów, które otrzymały unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 znalazły się: Morski Instytut Rybacki w Gdyni, Starogardzkie Centrum Kultury oraz gminy: Pruszcz Gdański, Trzebielino, Stary Targ i Stara Kiszewa.

Pierwszym, co do wartości dofinansowania unijnego – wyniesie ono blisko 1,5 mln zł, będzie projekt o wartości ponad 2,5 mln zł, realizowany przez gminę Trzebielino. Jego przedmiotem jest realizacja prac termomodernizacyjnych 4 budynków oświatowych o pow. 4 975 m2 wraz z przebudową jednego źródła ciepła.

Prace polegać będą na wymianie sieci c.o., grzejników, regulacji instalacji, wymianie okien, ociepleniu ścian i stropodachu. W ramach instrumentów elastyczności nastąpi przeszkolenie 3 pracowników obsługi kotłowni. W wyniku realizacji projektu nastąpi zaoszczędzenie energii 1461,71 MWh/rok i redukcja emisji pyłów o 61,17 proc. Głównym celem jest poprawa stanu środowiska naturalnego i ograniczenie zagrożeń ekologicznych.

Morski Instytut Rybacki w Gdyni, kolejny na liście, za sumę ponad 3 mln zł (unijne dofinansowanie wyniesie ponad 1 mln zł), zrealizuje projekt pn.: „Kompleksowa termomodernizacja Akwarium Gdyńskiego w Gdyni”. Projekt jest realizowany od października 2010 r. do grudnia 2012 r. i obejmuje 5 475  m2 powierzchni obiektu. Rezultatem będzie oszczędność energii w wielkości 409,39 MWh/rok.

Prace budowlano-montażowe obejmą: ocieplenie dachu, wymianę okien, montaż kolektorów słonecznych o pow. 40 m2 wraz z oprzyrządowaniem, modernizację systemu grzewczego, modernizację instalacji wentylacji (klimatyzacja z odzyskiem ciepła). Celem jest wzrost efektywności systemu zaopatrzenia w ciepło i w energie elektryczna oraz systemów wentylacji budynku Akwarium. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.