PARTNER PORTALU
  • BGK

7,7 mln zł z NFOŚiGW na przeciwdziałanie zagrożeniom środowiska

  • aw    27 marca 2017 - 16:10
7,7 mln zł z NFOŚiGW na przeciwdziałanie zagrożeniom środowiska
4 mln zł jest przeznaczone na wsparcie dla służb ratowniczych i organizacji pozarządowych wskazanych w porozumieniu ministrów (umsieradz.pl)

3 kwietnia ruszy pierwszy w tym roku nabór wniosków w ramach programu priorytetowego „Przeciwdziałanie zagrożeniom środowiska z likwidacją ich skutków”.
• Dotacje i pożyczki przewidział Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach naboru do programu priorytetowego „Przeciwdziałanie zagrożeniom środowiska z likwidacją ich skutków”.

• W sumie do rozdysponowania jest ponad 7,7 mln zł. Wnioski będą przyjmowane od 3 kwietnia do końca października br.

Celem programu jest podniesienie poziomu ochrony przed skutkami zagrożeń naturalnych oraz poważnych awarii, usprawnienie usuwania ich skutków oraz wzmocnienia wybranych elementów zarządzania środowiskiem.

Dofinansowanie udzielane będzie w formie dotacji i pożyczki, przy czym dla dotacji na 2017 r. zarezerwowano pulę 7,3 mln zł (z tego 4 mln zł jest przeznaczone na wsparcie dla służb ratowniczych i organizacji pozarządowych wskazanych w porozumieniu ministrów). W formie pożyczek zostanie rozdysponowane 482 tys. zł (z możliwością zwiększenia).

Kto może się starać o dotację, kto o pożyczkę?

Jednostki samorządu terytorialnego i ich związki oraz jednostki naukowe w rozumieniu ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o zasadach finansowania nauki mogą się starać o dotację lub pożyczkę. Natomiast wnioski tylko o dotację mogą składać wyżej wymienione służby ratownicze i organizacje pozarządowe. Z kolei jedynie o pożyczkę mogą występować spółki prawa handlowego, osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, a także przedsiębiorstwa państwowe.

Wnioski należy składać w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w terminie od 3 kwietnia do 31 października 2017 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.