PARTNER PORTALU
  • BGK

8 mln zł na ekologię na Dolnym Śląsku

  • PAP    29 czerwca 2013 - 11:45
8 mln zł na ekologię na Dolnym Śląsku

Za ponad 8 mln zł na Dolnym Śląsku powstaną ścieżki przyrodnicze, wieże widokowe i centra edukacji ekologicznej. Pieniądze trafią też do wrocławskiego ZOO, które wybudowało wybieg dla nosorożców. Zarząd regionu wygospodarował więcej pieniędzy z UE na ekologię.
Przeznaczenie większych kwot na ten cel będzie możliwe dzięki korzystnemu kursowi euro, który przyczynił się do wygospodarowania przez zarząd województwa większej kwoty z unijnych pieniędzy.

Jak w piątek poinformowała Anna Czujko z biura prasowego Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, dofinansowane zostaną dodatkowe projekty w ramach "Ochrony bioróżnorodności i edukacji ekologicznej".

"Wsparcie projektów, które do tej pory były na liście rezerwowej, będzie możliwe dzięki korzystnemu kursowi euro. Skorzysta na tej decyzji między innymi wrocławskie ZOO, które starało się o dofinansowanie wybiegu dla nosorożców. Dzięki tym pieniądzom powstaną również ścieżki przyrodnicze w Górze, Brodnie czy Głębowicach. Ucieszą się również przedstawiciele powiatu wołowskiego, który dostanie dofinansowanie na utworzenie Centrum Edukacji Ekologicznej" - dodała.

Pierwszą decyzję o wsparciu ze środków unijnych 11 projektów związanych z edukacją ekologiczną i ochroną bioróżnorodności zarząd województwa dolnośląskiego podjął 11 czerwca 2013 r. Do beneficjentów trafiło wówczas ponad 12 mln zł. Wśród wybranych przedsięwzięć były m.in. centra edukacji ekologicznej w Parku Gór Stołowych, w Sokołowsku, Świeradowie Zdrój i Żmigrodzie.

Dofinansowano także ścieżki i ogrody przyrodnicze w Szklarskiej Porębie, powiecie strzelińskim, Bielawie i Mściwojowie oraz wieże widokowe na górze Dzikowiec w gminie Boguszów-Gorce oraz w Siechnicach. Wsparcie otrzymało także Arboretum Uniwersytetu Wrocławskiego w Wojsławicach. Kilka projektów znalazło się wówczas na liście rezerwowej ze względu na brak dodatkowych funduszy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.