PARTNER PORTALU
  • BGK

Akcja "Dbamy i mamy" w Radomiu

  • RadomNews.pl    13 września 2013 - 10:05
Akcja "Dbamy i mamy" w Radomiu

Na terenie miasta Radomia zostanie przeprowadzona edukacyjno - informacyjna akcja ekologiczna zorganizowana we współpracy Straży Miejskiej, Urzędu Miejskiego w Radomiu, PPHU „Radkom” Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu oraz hipermarketu.
Do udziału w akcji zostały zaproszone radomskie szkoły.

Organizatorom zależy również na włączeniu się do akcji mieszkańców Radomia. Jej celem jest wspólne promowanie wartości ekologicznych, które w Polsce stają się coraz bardziej popularne oraz kształtowanie ekologicznej, prospołecznej postawy konsumenckiej. Akcja potrwa do 29 września.

Akcja została podzielona na trzy części:

Podczas części pierwszej, która będzie miała miejsce 13 września pod hasłem „Sprzątajmy Radom na jesień" uczniowie z radomskich szkół wezmą udział w sprzątaniu wyznaczonych terenów: Las przy ul. Ofiar Firleja, Aleje Kołakowskiego, ul. Pułaskiego (przejście do osiedla), ul. Prażmowskiego, ul. 11 Listopada ( za stacją Trafo), ul. Żwirki i Wigury ( przejście do parku) oraz tereny przy szkołach.

Druga część akcji odbędzie się w dniach od 13-29 września br. na parkingu E. Leclerc, pod hasłem : „Wielka zbiórka odpadów recyklingowych".

W tych dniach, każdy mieszkaniec Radomia będzie mógł przynieść surowce wtórne, a przy okazji wybrać jeden z trzech projektów, który zostanie zrealizowany za pieniądze uzyskane z ich sprzedaży. Zasada jest prosta: im więcej surowców wtórnych zostanie zebranych, tym większa będzie kwota na sfinansowania jednego z projektów, który uzyska największą ilość głosów: 1/stojaki rowerowe w mieście, 2/pomoc bezdomnym zwierzętom 3/zielony projekt w mieście.

Zwycięski projekt oraz kwota uzyskana na jego realizację ze sprzedaży zebranych surowców ogłoszone zostaną w dniu 07.10.2013r.

Część trzecia akcji przeznaczona jest dla szkół biorących udział w akcji „Sprzątajmy Radom na jesień". Do dnia 25 września br. szkoły biorące udział w konkursie dostarczą projekt pod tytułem „Dbaj o Środowisko", który wykonany będzie wyłącznie z produktów recyklingowych. Trzy najlepsze prace zostaną nagrodzone bonami w wysokości 500 zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.