PARTNER PORTALU
  • BGK

Apel o zakaz palenia papierosów w zatrutych smogiem miastach

  • PAP    17 stycznia 2013 - 18:47
Apel o zakaz palenia papierosów w zatrutych smogiem miastach

Włoska organizacja obrony praw konsumentów Codacons zaapelowała w czwartek do burmistrzów miast w całym kraju, by wprowadzali zakaz palenia papierosów na podległym im obszarze, gdy tylko poziom smogu przekroczy dopuszczalne limity.
W wydanym komunikacie stowarzyszenie wyraziło opinię, że dane na temat zanieczyszczenia powietrza w miastach, prowincjach i regionach w całych Włoszech są alarmujące i świadczą o tym, że lokalne władze nie troszczą się o zdrowie obywateli. Dlatego według obrońców praw konsumentów burmistrzowie powinni ograniczać poziom zatrucia środowiska, wprowadzając zakaz palenia tytoniu, bo to tylko pogarsza sytuację.

Co roku 8500 osób umiera we Włoszech z powodu smogu - oświadczyło Codacons. Wezwało mieszkańców kraju, by, jak to ujęło, "zbuntowali się przeciwko bezczynności władz", domagając się od nich odszkodowania za poniesiony uszczerbek na zdrowiu. Organizacja szacuje, że zadośćuczynienie to powinno wynosić po 2000 euro, i oferuje wszystkim zainteresowanym obywatelom pomoc prawną w złożeniu takich pozwów.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.