Będą kolejki do kolejki na Kasprowy Wierch

Od soboty kolej linowa na Kasprowy Wierch będzie woziła o połowę mniej turystów niż w sezonie zimowym. Ta zmiana jest konieczna ze względu na ochronę przyrody i będzie obowiązywała do 15 grudnia.
Będą kolejki do kolejki na Kasprowy Wierch
Jak powiedział dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN) Paweł Skawiński, obecnie w rejonie kopuły szczytowej Kasprowego Wierchu, czyli tam gdzie zlokalizowana jest górna stacja kolejki linowej, bardzo szybko topnieje pokrywa śnieżna, odsłaniając budzącą się do życia roślinność.

"Chcemy ograniczyć ruch turystyczny w tym miejscu, ponieważ wiele turystów o tej porze roku nie szuka już wrażeń narciarskich, a chcą się na przykład opalać, zadeptując przy okazji roślinność" - powiedział dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego Paweł Skawiński.

Od 16 grudnia do 27 kwietnia, czyli w sezonie zimowym, kolej linowa na Kasprowy Wierch przewoziła na godzinę 360 osób. Od 28 kwietnia liczba osób wwożona na górę będzie wynosiła 180 na godzinę.

W związku z tym ograniczeniem w długi, majowy weekend należy spodziewać się kolejek oczekujących na wjazd wagonikiem do góry.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Kolejka na Kasprowy, czyli w sercu skarbu jakim jest Tatrzański Park Narodowy, to jedna z największych samowoli budowlanych II-ej i obecnej RP, które idą ramie w ramię w uskutecznianiu przestępstw wobec resztek polskiej przyrody...

Goryczka, 2012-04-30 11:20:16 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE