PARTNER PORTALU
  • BGK

Będzie fundusz dla gmin z parkami krajobrazowymi

  • PAP    27 sierpnia 2014 - 12:28
Będzie fundusz dla gmin z parkami krajobrazowymi

Wsparcie gmin, na terenie których są parki krajobrazowe, dokończenie inwestycji związanych ze środowiskiem czy uruchomienie 25 tras biegowych w Lasach Państwowych - to niektóre plany resortu środowiska na najbliższe miesiące zaprezentowane w Sejmie.
Wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski mówił, że w ramach wsparcia samorządów MŚ chce, by powstała infrastruktura turystyczna i rekreacyjna np. na terenie Lasów Państwowych. "Do końca tego roku uruchomionych zostanie 25 tras biegowych, właśnie na terenie Lasów" - oświadczył.

Czytaj też: Ustawa krajobrazowa do końca roku?

Zapowiedział też uruchomienie dodatkowych instrumentów wsparcia, m.in. dla gmin, na terenie których leżą parki krajobrazowe. "Uruchamiamy specjalny fundusz, który będzie zasilał te gminy w dodatkowe środki" - podkreślił. Poinformował, że fundusz ten wystartuje do końca roku.

Czytaj też: Będą pieniądze dla gmin sąsiadujących z parkami i rezerwatami

Gawłowski zapowiedział też zakończenie w ciągu roku największych inwestycji, za które odpowiada jego resort. Wśród nich wymienił zakończenie trwającej od kilkudziesięciu lat budowy zbiornika wodnego Świnna Poręba. "Ten zbiornik będzie ukończony na początku przyszłego roku" - zapewnił.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.