PARTNER PORTALU
  • BGK

Będzie zakaz wjazdu do centrum Krakowa

  • em    6 listopada 2015 - 11:39
Będzie zakaz wjazdu do centrum Krakowa
Zakaz ma obowiązywać w sytuacji utrzymywania się w Krakowie bardzo wysokich stężeń pyłów (fot. pixabay)

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski zdecydował o wprowadzeniu zakazu wjazdu do centrum. Decyzja ma związek z utrzymującymi się wysokimi stężeniami pyłu w krakowskim powietrzu.
Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski polecił Zarządowi Infrastruktury Komunalnej i Transportu podjęcie działań, mających na celu ograniczenie wjazdu samochodów powyżej 3,5 tonu do centrum miasta. Prosi też o wsparcie w tym zakresie służb podległych Wojewodzie Małopolskiemu.

Zgodnie z zapisami Planu Działań Krótkoterminowych zawartych w Programie Ochrony Powietrza dla Województwa Małopolskiego, ZIKIT wspólnie ze służbami podległymi Wojewodzie ma wprowadzić zakaz wjazdu do centrum miasta w obrębie II obwodnicy dla samochodów o masie powyżej 3,5 tony. Zakaz ma obowiązywać w sytuacji utrzymywania się w Krakowie bardzo wysokich stężeń pyłów PM10 i PM2,5.

Czytaj też: Mamy najbardziej zanieczyszczone miasta w Europie

Prezydent zaapelował też do Wojewody Małopolskiego, by podległe mu służby zintensyfikowały działania kontrolne, związane z wprowadzanym zakazem.

Jacek Majchrowski apeluje też do mieszkańców, by czasie, gdy przekraczane są normy jakości powietrza mieszkańcy naszego miasta i aglomeracji krakowskiej korzystali z transportu publicznego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.