PARTNER PORTALU
  • BGK

Bezpłatne usuwanie azbestu w Rzeszowie

  • GK/rzeszow.pl    31 października 2011 - 17:40
Bezpłatne usuwanie azbestu w Rzeszowie

W Rzeszowie trwa nabór wniosków o udzielenie dotacji na usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu miasta.
Jest to już druga tego typu akcja przeprowadzona przez Urząd Miasta Rzeszowa. W pierwszym naborze do Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa UM w krótkim czasie wpłynęło prawie 300 wniosków. Wszyscy zainteresowani właściciele posesji otrzymali dotację.

Usuwanie azbestu trwało od połowy września do połowy października br. W sumie zdemontowano ponad 600 ton materiałów zawierających eternit. Śródki na realizację tego zadania pochodziły w 50 proc. z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 35 proc. sfinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, natomiast pozostałe 15 proc. zostało pokryte z budżetu Rzeszowa.

24 października rozpoczął się drugi nabór wniosków o udzielenie dotacji na usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu miasta Rzeszowa. Dotacją objęte są w całości koszty związane z demontażem pokryć dachowych wykonanych z wyrobów zawierających azbest, przygotowaniem do transportu, transportem oraz unieszkodliwieniem na składowisku odpadów.

Formularze wniosków można pobrać w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Rzeszowa, ze strony internetowej miasta www.rzeszow.pl lub z miejskich punktów informacyjnych. Należy je składać do 18 listopada.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Władek, 2012-07-18 11:26:16

    tanie blachy dachowe w II gatunku można kupić w Rzeszowie na ul. Reja obok składu węgla telefon do gościa 660091664 ja kupiłem kolor brązowy za 17zł