Białystok organizuje debatę o gospodarce odpadami

Miasto Białystok zaprasza na debatę naukową dotyczącą proponowanych przez Miasto Białystok rozwiązań w zakresie docelowego systemu zagospodarowania odpadów, która odbędzie się w środę 13 stycznia w Domu Technika, przy ul. M. Skłodowskiej – Curie 2 o godz. 13.00.
Zaproszenia do wzięcia czynnego udziału w debacie zostały skierowane do Rektorów: Politechniki Białostockiej, Uniwersytetu w Białymstoku, Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku oraz Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Białymstoku. W spotkaniu zaplanowano także udział przedstawiciela Wykonawcy studium wykonalności projektu pn. Zintegrowany system gospodarki odpadami dla aglomeracji białostockiej, w którym w wyniku analiz dokonano rekomendacji optymalnego systemu gospodarki odpadami dla Miasta oraz eksperta do spraw termicznego przekształcania odpadów. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Pewnie skonczy sie na spalarni, bo najprosciej !! Spalanie i owszem, ale dlaczego tylko ??? Dlaczego nie Zintegrowany System Gospodarki Odpadami oparty na rozsadnym stosowaniu roznych technologii - celem racjonalnej segregacji, odzysku energii z odpadow w posatci gazu, energii elektrycznej c...zy biopaliw jak i wysokokalorycznych nawozow. Sa Firmy ktore sfinansuja tego typu dzialania nawet w 100 % - bez Unijnych dodatkow Instalacje tzw Zintegrowanej Gospodarkli Odpadami , tyle ze musza miec gwarancje ze przez 30 lat nikt im nie bedzie przeszkadzal w biznesie - dlatego raczej pracuja w Chinach, Indiach czy w Afryce. Firma ta oprocz tego ze likwiduja kwestie smieci to dostarczaja na rynek energie pozyskana z przerobki smieci w postaci gazu, elektryki czy biopaliw a dodatkowo daja wysokokaloryczny nawoz. Zasadnicza kwestia to odpowiedni strumien odpadow. I tu trzeba sie zebrac w Zwiazki Odpadow !!! by uzyskac 600 - 2000 To / dobe - a jak widac np. Krakow ma ten strumien ok. 997 To / dobe. Wystarczy nam przeslac ankiete z morfologia odpadow, a my sie ustosunkujemy. Proponuje kontakt tadeusz Jurkiewicz 032 209 44 56 0600 209 893 tadejurkiewicz@hotmail.com rozwiń

Kanadyjski Zintegrowany System Gospodarki Odpadami - BioCrudetecnology - , 2010-06-28 15:25:26 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE