PARTNER PORTALU
  • BGK

Białystok organizuje debatę o gospodarce odpadami

  • BEZ    7 stycznia 2010 - 14:39

Miasto Białystok zaprasza na debatę naukową dotyczącą proponowanych przez Miasto Białystok rozwiązań w zakresie docelowego systemu zagospodarowania odpadów, która odbędzie się w środę 13 stycznia w Domu Technika, przy ul. M. Skłodowskiej – Curie 2 o godz. 13.00.
Zaproszenia do wzięcia czynnego udziału w debacie zostały skierowane do Rektorów: Politechniki Białostockiej, Uniwersytetu w Białymstoku, Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku oraz Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Białymstoku. W spotkaniu zaplanowano także udział przedstawiciela Wykonawcy studium wykonalności projektu pn. Zintegrowany system gospodarki odpadami dla aglomeracji białostockiej, w którym w wyniku analiz dokonano rekomendacji optymalnego systemu gospodarki odpadami dla Miasta oraz eksperta do spraw termicznego przekształcania odpadów. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Kanadyjski Zintegrowany System Gospodarki Odpadami - BioCrudetecnology - , 2010-06-28 15:25:26

    Pewnie skonczy sie na spalarni, bo najprosciej !! Spalanie i owszem, ale dlaczego tylko ??? Dlaczego nie Zintegrowany System Gospodarki Odpadami oparty na rozsadnym stosowaniu roznych technologii - celem racjonalnej segregacji, odzysku energii z odpadow w posatci gazu, energii elektrycznej c...zy biopaliw jak i wysokokalorycznych nawozow. Sa Firmy ktore sfinansuja tego typu dzialania nawet w 100 % - bez Unijnych dodatkow Instalacje tzw Zintegrowanej Gospodarkli Odpadami , tyle ze musza miec gwarancje ze przez 30 lat nikt im nie bedzie przeszkadzal w biznesie - dlatego raczej pracuja w Chinach, Indiach czy w Afryce. Firma ta oprocz tego ze likwiduja kwestie smieci to dostarczaja na rynek energie pozyskana z przerobki smieci w postaci gazu, elektryki czy biopaliw a dodatkowo daja wysokokaloryczny nawoz. Zasadnicza kwestia to odpowiedni strumien odpadow. I tu trzeba sie zebrac w Zwiazki Odpadow !!! by uzyskac 600 - 2000 To / dobe - a jak widac np. Krakow ma ten strumien ok. 997 To / dobe. Wystarczy nam przeslac ankiete z morfologia odpadow, a my sie ustosunkujemy. Proponuje kontakt tadeusz Jurkiewicz 032 209 44 56 0600 209 893 tadejurkiewicz@hotmail.com  rozwiń