PARTNER PORTALU
  • BGK

Biblioteka – przylądek ekologii

  • GK/um.warszawa.pl    31 maja 2012 - 12:10

Od najbliższego piątku, na warszawskiej Białołęce, przy ul. Berensona 38, działalność rozpocznie nowoczesna i przyjazna czytelnikom „zielona” biblioteka.
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Dzieci nr 124 to nie tylko świątynia książki, ale także ekologiczna placówka kulturalna.

Otwarcie biblioteki odbędzie się w piątek 1 czerwca, o godz. 13.00. Pierwsze książki będzie można wypożyczać od godz. 15.00. Biblioteka będzie także czynna w sobotę (2 czerwca) od 9.00-14.00.

To pierwsza instytucja kultury w tej części dzielnicy. Oprócz swojej podstawowej działalności, czyli wypożyczania książek oraz promocji czytelnictwa, stanie się miejscem spotkań, kulturalnej aktywności mieszkańców oraz przylądkiem ekologii.

Nawiązując do nazwy filii oraz miejsca jej położenia, zajęcia edukacyjno-kulturalne dla dzieci i dorosłych będą propagowały ekologiczny styl życia w wielkim mieście oraz uwrażliwiały na ochronę środowiska naturalnego.

Wokół „zielonej” biblioteki będą odbywały się zarówno plenerowe spotkania literackie, jak również zajęcia ogrodnicze. Cześć otoczenia budynku zostanie bowiem przekazana najmłodszym czytelnikom, jako pole do prowadzenia ekologicznych upraw warzyw, owoców lub kwiatów – wszystko zależy od wyobraźni ogrodników.

„Zielona” biblioteka będzie także ośrodkiem wymiany myśli i doświadczeń dla nauczycieli. Znajdą oni tu pomoc dydaktyczną, merytoryczną w formie opracowań oraz publikacji wzorcowych konspektów i scenariuszy zajęć ekologicznych w bibliotece.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.