PARTNER PORTALU
  • BGK

Bociany przezimują w Przemyślu

  • PAP    24 września 2013 - 10:54
Bociany przezimują w Przemyślu

Co najmniej 50 bocianów, które nie odleciały do Afryki, najbliższą zimę spędzi w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu . Ośrodek przygotowuje się już do akcji "Pomóż bocianom przetrwać zimę".
"Do krajów zimowania nie odleciały bociany ze złamanymi skrzydłami, poturbowane upadkiem z gniazd, ofiary kłusowników lub osobniki niedożywione" - powiedział we wtorek lekarz weterynarii ośrodka Radosław Fedaczyński.

Według niego do grupy prawie 50 ptaków w najbliższych tygodniach może dołączyć nawet 20 bocianów, które pozostały w Polsce z różnych powodów. "Do Przemyśla przywożone są ptaki głównie z woj. podkarpackiego, lubelskiego i świętokrzyskiego" - dodał weterynarz.

Działający jako fundacja ośrodek apeluje o pomoc dla ptaków. Akcja "Pomóż bocianom przetrwać zimę" adresowana jest zarówno do mieszkańców Przemyśla i okolicznych miejscowości, jak i mieszkańców regionu i kraju.

"Mamy wiele potrzeb. Dziennie nasi podopieczni zjadają prawie 30 kilogramów surowego mięsa. Trzeba także sporo słomy i siana na legowiska" - zauważył Fedaczyński.

Przemyski ośrodek działa od początku lat 90. Są tam leczone ptaki i inne zwierzęta głównie z Podkarpacia lub sąsiednich regionów.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.