PARTNER PORTALU
  • BGK

Boom na elektryczne auta. Liczba podskoczyła o połowę

  • PAP/AT    8 września 2017 - 06:13
Boom na elektryczne auta. Liczba podskoczyła o połowę
Już w przyszłym roku liczba samochodów elektrycznych jeżdżących po krajach Unii Europejskiej może zwiększyć się do ponad miliona sztuk (fot.pixabay.com)

Rośnie popyt na samochody elektryczne. W pierwszym półroczu 2017 liczba rejestracji aut elektrycznych i hybrydowych w UE liczona rok do roku, podskoczyła o połowę. Jednak nie jest to trwały trend, tylko efekt rządowych dopłat - twierdzą eksperci.
Rośnie popyt na samochody z napędem innym niż spalinowy. Jak podała organizacja europejskich producentów ACEA, w drugim kwartale sprzedaż aut elektrycznych, hybrydowych napędzanych gazem wzrosła w krajach UE o 38 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem. Liczba rejestracji sięgnęła 204,5 tys. co stanowiło 5,1 proc. wszystkich sprzedanych aut osobowych - informuje "Rzeczpospolita".

Według Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA) pozarządowej organizacji zajmującej się upowszechnieniem niskoemisyjnych technologii energetycznych, już w przyszłym roku liczba samochodów elektrycznych jeżdżących po krajach Unii Europejskiej może zwiększyć się do ponad miliona sztuk, z ok. 500 tys. w tym roku 2016 - pisze "Rzeczpospolita".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • mzakrzewski, 2017-09-08 08:58:24

    W tym czasie, w Najjaśniejszej sprzedano ok. 250 aut elektrycznych. I kilkaset tysięcy złomu na 4 kółkach w ramach prywatnego, importu komunikacyjnych odpadów z krajów cywilizowanych Europy Zach