PARTNER PORTALU
  • BGK

Buspasy, zwolnienia z opłat parkingowych to za mało, by poprawić elektromobilność Polaków

  • wnp.pl    31 maja 2017 - 12:31
Buspasy, zwolnienia z opłat parkingowych to za mało, by poprawić elektromobilność Polaków
Zgodnie z danymi Instytutu Samar mamy zarejestrowanych w Polsce 465 pojazdów elektrycznych. (fot.pixabay)

Chcąc promować elektromobilność powinniśmy wpuścić samochody elektrycznych na buspasy, zwolnić je z opłat parkingowych w centrum miast, zwolnić samochody elektryczne z akcyzy i podatku VAT - wymienia Marcin Korolec, prezes Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznej, były minister środowiska.
Warunki rozwoju elektromobilności w Polsce są dziś są bardzo trudne.

- Zgodnie z danymi Instytutu Samar mamy zarejestrowanych 465 pojazdów elektrycznych. Ministerstwo Energii przedstawiło projekt ustawy promującej samochody elektryczne w Polsce, która ma pomóc w wykonaniu bardzo ambitnego planu miliona samochodów elektrycznych w Polsce w perspektywie roku 2025. Mam nadzieję, że ta ustawa, oby uchwalona jak najszybciej, będzie impulsem dla rozwoju tej branży w Polsce - mówi w rozmowie z wnp.pl Marcin Korolec, prezes Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznej.

Przypomina, że projekt ustawy zakłada cały szereg zachęt organizacyjnych, jak wpuszczenie samochodów elektrycznych na buspasy, zwolnienie z opłat parkingowych w centrum miasta i zwolnienie samochodów elektrycznych z akcyzy. Ale zachet powinno być więcej.

- Chciałbym przypomnieć urzędnikom i ministrowi finansów, że istnieje taki podatek jak VAT i samochody elektryczne powinny być zwolnione z podatku VAT. O to będziemy wnioskować w trakcie konsultacji społecznych - dodaje Korolec.

Cała rozmowa w wideo poniżej

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.