Chcą uruchomić parkiet biomasy

Biomasa staje się głównym odnawialnym źródłem energii w Polsce. Dlatego też Towarowa Giełda Energii planuje uruchomić w kwietniu Parkiet Biomasy.

Rynek biomasy, mimo że stanowi trzecie co do wielkości na świecie naturalne źródło energii, nadal jest w Polsce rynkiem niedocenianym i nieuporządkowanym.

Jak podkreślają specjaliści,  przy dzisiejszych uwarunkowaniach gospodarczych istnieje pilna potrzeba zmiany takiego stanu rzeczy. Okazją do zapoznania się z problematyką będzie kongerencja pn. Parkiet Biomasy Towarowej Giełdy Energii,j aką TGE, zorganizuje 24 marca o godz. 11.00 w hotelu Intercontinental w Warszawie.

Podczas spotkania  będzie mowa m. in. o uwarunkowaniach obrotu biomasą na rynku polskim i międzynarodowym,  czy warunkach obrotu na Parkiecie Biomasy.

Czytaj też: O nowym systemie wsparcia OZE

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Parkiet z biomasy nie bedzie chyba zbyt trwaly... A na powaznie - wreszcie rynek wyceni nieefektywne energetycznie technologie, ktorych nie bedzie stac na drozsza biomase. Droga zostanie otwarta dla technologii bezposredniego zgazowania.

autoidea, 2011-02-23 14:38:06 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE