PARTNER PORTALU
  • BGK

Chełm i Kowel – odnawialne źródła energii

  • chelmonline.pl (paw.)    7 października 2011 - 09:16
Chełm i Kowel – odnawialne źródła energii

Termomodernizacje szkoły w Chełmie i w Kowlu na Ukrainie to inicjatywy, o których dofinansowanie stara się chełmski magistrat.
Miasto chce dostać pieniądze na projekt „Słoneczne szkoły – odnawialne źródła energii w Chełmie i Kowlu”.

Głównym celem projektu jest zmniejszenie zużycia i oszczędność energii cieplnej i elektrycznej zarówno w wyniku termomodernizacji budynku ZSO nr 8 w Chełmie oraz kompleksu Edukacyjno-Wychowawczego Nr 13 w Kowlu, jak i zastosowania nowoczesnych rozwiązań technologicznych, wykorzystujących odnawialne źródła energii.

– Bezpośrednim efektem realizacji projektu będzie redukcja emisji dwutlenku węgla i szkodliwego wpływu stosowanych instalacji grzewczej i wentylacyjnej na stan środowiska naturalnego oraz kosztów energii związanych z ogrzewaniem budynku ZSO nr 8 oraz kompleksu Edukacyjno-Wychowawczego i podgrzewaniem wody w basenie – mówi Teresa Dobrowolska, dyrektor Wydziału Rozwoju, Promocji i Współpracy z Zagranicą UM

Chełmscy urzędnicy planują przebudowę i rozbudowę krytej pływalni w ZSO nr 8 w Chełmie wraz z termomodernizacją. Z kolei wschodni partner chce przebudować i przeprowadzić termomodernizację kompleksu Edukacyjno-Wychowawczego Nr 13 w Kowlu.

– W wyniku realizacji projektu zostaną zmodernizowane w obszarze przygranicznym obiekty i urządzenia wchodzące w skład infrastruktury edukacyjnej miast Chełm i Kowel, zaspokajającej potrzeby mieszkańców w zakresie oświaty, wychowania, kultury fizycznej i sportu, a także ochrony zdrowia, kultury i sztuki – dodaje Dobrowolska.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.