Chełm walczy ze szrotówkiem

  • chelmonline.pl
  • 23-08-2012
  • drukuj
Trwa drugi etap walki ze szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem. Na kasztanowcach wiszą specjalne pułapki, w których ginie drugie pokolenie szkodnika.
Chełm walczy ze szrotówkiem
Usychające kasztanowce to bardzo przykry widok. Dlatego zawisły na nich niebieskie budki – pułapki na największego szkodnika tych drzew – szrotówka kasztanowcowiaczka.

– To drugi etap walki ze szkodnikiem. Na kasztanowcach wiszą budki, do których, za pomocą feromonów, zwabiane są owady. Przylepiają się do podłoża budki i w ten sposób giną. Pierwszym etapem było owijanie pni kasztanowców lepką taśmą. W ten sposób likwidowaliśmy pierwsze pokolenie szkodników. Jesienią zgrabimy i spalimy liście. To kolejny etap walki ze szrotówkiem – informuje dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Irena Żółkiewska.

Nietety oprócz kasztanowców zaczynają chorować także miejskie klony.

– W tej chwili jeszcze nie wiemy, co powoduje tę chorobę. Kiedy to ustalimy, będziemy z nią walczyć – dodaje dyrektor Żółkiewska.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

na Wilanowie dwa lata temu nastrzykiwali drzewa specjalną szczepionką ale jak się okazało niewiele to pomaga

Głos, 2012-08-24 12:51:39 odpowiedz

Przed cerkwią na warszawskiej Pradze olbrzymi kasztanowiec ma wszystkie liście brązowe. Pewnie uschnie. Może Chełm podpowie Warszawie, jak ratować te piękne dzrewa.

Warszawiak, 2012-08-23 22:12:42 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE