PARTNER PORTALU
  • BGK

Chełm walczy ze szrotówkiem

  • chelmonline.pl    23 sierpnia 2012 - 12:26
Chełm walczy ze szrotówkiem

Trwa drugi etap walki ze szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem. Na kasztanowcach wiszą specjalne pułapki, w których ginie drugie pokolenie szkodnika.
Usychające kasztanowce to bardzo przykry widok. Dlatego zawisły na nich niebieskie budki – pułapki na największego szkodnika tych drzew – szrotówka kasztanowcowiaczka.

– To drugi etap walki ze szkodnikiem. Na kasztanowcach wiszą budki, do których, za pomocą feromonów, zwabiane są owady. Przylepiają się do podłoża budki i w ten sposób giną. Pierwszym etapem było owijanie pni kasztanowców lepką taśmą. W ten sposób likwidowaliśmy pierwsze pokolenie szkodników. Jesienią zgrabimy i spalimy liście. To kolejny etap walki ze szrotówkiem – informuje dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Irena Żółkiewska.

Nietety oprócz kasztanowców zaczynają chorować także miejskie klony.

– W tej chwili jeszcze nie wiemy, co powoduje tę chorobę. Kiedy to ustalimy, będziemy z nią walczyć – dodaje dyrektor Żółkiewska.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Głos, 2012-08-24 12:51:39

    na Wilanowie dwa lata temu nastrzykiwali drzewa specjalną szczepionką ale jak się okazało niewiele to pomaga
  • Warszawiak, 2012-08-23 22:12:42

    Przed cerkwią na warszawskiej Pradze olbrzymi kasztanowiec ma wszystkie liście brązowe. Pewnie uschnie. Może Chełm podpowie Warszawie, jak ratować te piękne dzrewa.