PARTNER PORTALU
  • BGK

Coraz więcej firm chce (od) zyskiwać

  • GK    13 kwietnia 2011 - 10:27

Przybywa firm chcących segregować odpady w ramach projektu Eco Transfer.
Eco Transfer umożliwia firmom i instytucjom bezpłatny odbiór odpadów, które mogą podlegać recyklingowi. Projekt zawiera także elementy edukacji ekologicznej oraz, dzięki środkom ze sprzedaży ekologicznych produktów, wspiera wiejskie szkoły.

W kwietniu do projektu dołączyły kolejne firmy, którym bliska jest idea ekologicznego miejsca pracy. Są to: Dom Maklerski BOŚ, Nokia Siemens Network, Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta.

– Troska o środowisko jest jednym z priorytetów Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska dlatego zdecydowaliśmy się przyłączyć do inicjatywy Eco Transfer. Uważam, że to dobre rozwiązanie dla firm. Z jednej strony pozwala na redukcję kosztów związanych z odbiorem odpadów z biura, z drugiej motywuje do przestrzegania zasad, o których każdy powinien pamiętać, nie tylko w miejscu pracy.– mówi Radosław Olszewski, prezes zarządu DM BOŚ.

Eco Transfer jest skierowany do firm i instytucji, ponieważ właśnie w tych miejscach zużywamy najwięcej materiałów, które mogą podlegać recyklingowi. Według badań firmy Lexmark aż 94 proc. pracowników europejskich biur jest świadomych konsekwencji marnotrawienia papieru w biurach.

Mimo wiedzy na temat wpływu segregacji na finanse firmy i środowisko naturalne w dalszym ciągu przeciętny pracownik zużywa aż 34 strony papieru dziennie, z czego 17 proc. jest marnowane.

Uczestnictwo w projekcie Eco Transfer daje wiele korzyści finansowych, środowiskowych i wizerunkowych, m.in.: ograniczenie kosztów wywozu odpadów komunalnych, zmniejszenie zużycia papieru o 20-30 proc., redukcja zużycia energii oraz surowców – ograniczenie emisji CO2 oraz tworzenie proekologicznego miejsca pracy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.