PARTNER PORTALU
  • BGK

Częstochowa wypowiada wojnę komarom

  • PAP    10 lipca 2013 - 10:16
Częstochowa wypowiada wojnę komarom

- Opryski mające ograniczyć wylęg komarów rozpoczną się w czwartek w Częstochowie - poinformował we wtorek rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Częstochowie Włodzimierz Tutaj. Środek przeciw komarom będzie rozpylany m.in. na skwerach i zieleńcach.
"Środek komarobójczy będzie rozpylany na najbardziej uczęszczanych miejskich skwerach i zieleńcach, na przykład przy Promenadzie Czesława Niemena oraz na terenach zalewowych nad Wartą, które są największą wylęgarnią tych dokuczliwych owadów" - poinformował Włodzimierz Tutaj.

Czytaj też: Miasta wojują z komarami

W wyznaczonych miejscach pojawi się samochód z urządzeniem rozpylającym. Opryski będą prowadzone w późniejszych godzinach popołudniowych, aby - jak powiedział rzecznik częstochowskiego magistratu - "zmniejszyć uboczne skutki działania preparatu na inne, pożyteczne owady latające (np. pszczoły), których aktywność pod koniec dnia jest znacznie mniejsza". Opryski mogą potrwać co najmniej kilka dni.

Dodał, że na walkę z komarami miasto przeznaczy kilka tysięcy złotych. "Zadanie będzie realizować firma zewnętrzna na zlecenie wydziału ochrony środowiska, rolnictwa i leśnictwa Urzędu Miasta" - poinformował.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.