PARTNER PORTALU
  • BGK

Czipowanie zwierząt w stolicy

  • JK/um.warszawa.pl    6 czerwca 2011 - 14:48
Czipowanie zwierząt w stolicy

W Warszawie ruszyła akcja czipowania psów i kotów, którą prowadzi Biuro Ochrony Środowiska.
Zaplanowane jest oznakowanie prawie 15 tysięcy zwierząt. Czipowanie to skuteczna metoda zapobiegania bezdomności zwierząt umożliwiająca szybkie ustalenie właściciela czworonoga. W chwili jego znalezienia, można specjalnym czytnikiem odczytać numer i po sprawdzeniu w elektronicznej bazie danych uzyskać informacje o właścicielu i powiadomić go o odnalezieniu zwierzęcia.

Czytaj też: Dofinansowanie na azyl dla zwierząt

Elektroniczny czip z zakodowanym niepowtarzalnym numerem jest wielkości ziarenka ryżu, nie przeszkadza zwierzęciu i nie powoduje reakcji alergicznych. Jest on wprowadzany podskórnie na szyi lub między łopatkami. Elektroniczne oznakowanie jest również niezbędnym wymogiem, aby podróżować z czworonogiem po krajach Unii Europejskiej.

Czytaj też: Bank zwierzęcej krwi w Olsztynie

Do 15 grudnia 2011 r. właściciele psów i kotów, którzy mieszkają w Warszawie mogą skorzystać z bezpłatnego zaczipowania psa/kota, w jednej ze 100 wybranych lecznic weterynaryjnych, rozmieszczonych we wszystkich dzielnicach Warszawy. Koszt zabiegu pokrywa Urząd m.st. Warszawy (zabierz głos/oceń prezydent).

Warunkiem bezpłatnego oznakowania psa/kota jest: wypełnienie przez właściciela wniosku o wykonanie zabiegu elektronicznego oznakowania psa/kota, okazanie dowodu tożsamości oraz okazanie książeczki szczepień psa/kota, rodowodu lub innego dokumentu potwierdzającego prawa do zwierzęcia. Dodatkowo w przypadku psów niezbędne jest okazanie aktualnego świadectwa szczepienia psa przeciwko wściekliźnie.

Po zaczipowaniu właściciel otrzyma potwierdzenie elektronicznego oznakowania psa/kota, a dane dotyczące zwierzęcia i jego właściciela zostaną wprowadzone do Międzynarodowej Bazy Danych Safe-Animal.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.