PARTNER PORTALU
  • BGK

Czym palą w piecach mieszkańcy Krakowa? Straż miejska na tropie nieprawidłowości

  • JS    8 marca 2017 - 19:48
Czym palą w piecach mieszkańcy Krakowa? Straż miejska na tropie nieprawidłowości
Funkcjonariusze Straży Miejskiej przeprowadzili w lutym 839 kontroli spalania odpadów w piecach grzewczych (Fot. Straż Miejska Miasta Krakowa)

• Funkcjonariusze Straży Miejskiej przeprowadzili w lutym 839 kontroli spalania odpadów w piecach grzewczych.
• Ujawnili 65 nieprawidłowości, nałożyli 44 mandaty karne na kwotę 7150 złotych, przygotowali cztery notatki pod wniosek o ukaranie do sądu, pouczyli 17 osób, pobrali cztery próbki popiołu, które przekazali do analizy chemicznej.
W trwającym sezonie grzewczym zadanie realizuje 125 strażników. Odwód - na wypadek wystąpienia znacznych przekroczeń zanieczyszczenia oraz do bieżącej kontroli w przypadku znacznego wzrostu liczby zgłoszeń interwencyjnych - to 98 strażników przeszkolonych w zakresie kontroli zakazu spalania odpadów.

Kontrole palenisk w nieruchomościach prywatnych mogą być prowadzone w godz. od 6 do 22, a na terenach, gdzie jest prowadzona działalność gospodarcza przez całą dobę. Według obowiązujących przepisów osoba, która udaremnia lub utrudnia wykonanie kontroli paleniska popełnia przestępstwo zagrożone karą do trzech lat pozbawienia wolności. W sytuacji gdy właściciel posesji odmawia wpuszczenia funkcjonariuszy, na miejsce wzywana jest policja.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.