PARTNER PORTALU
  • BGK

Czystą stopą po plaży w Dębkach

  • AW    30 lipca 2014 - 12:50
Czystą stopą po plaży w Dębkach

W ramach Barefoot Projekt Czysta Plaża w ostatni weekend lipca oczyszczono plaże w Dębkach z ponad 120 kg śmieci. W akcji wzięło udział 186 wolontariuszy.
Organizatorzy projektu- Barefoot i Stowarzyszenie Czysta Polska chcą przez swoje działania uświadomić turystom i mieszkańcom wybrzeża jak ważne jest dbanie o czystość Bałtyku. Sprzątanie plaży w Dębkach to już kolejna akcja inicjowana w ramach projektu.

W poprzedni weekend wolontariusze pracowali także na plaży w Helu, gdzie przez kilka godzin oczyszczali wybrzeże z kilogramów śmieci. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno turystów, jak i okolicznych mieszkańców.

W ramach tegorocznej akcji na Helu zebrano 216 kg śmieci, a w Dębkach 120 kg. Najczęściej były to niedopałki papierosów, puszki i plastik, ale także zerwane sieci rybackie tzw. „sieci widma", które dryfując w toni wodnej stanowią duże zagrożenie dla środowiska i zwierząt.

- Powinniśmy pamiętać o wyrzucaniu odpadków do ustawionych na plażach koszy na śmieci i reagować na sytuacje, kiedy widzimy, że ktoś tego nie robi. Dzięki wspólnym działaniom polskie plaże będą PRZYJAZNE BOSYM STOPOM nie tylko podczas takich akcji - wyjaśnia Paulina Krajewska-Grzejszczyk z Barefoot Project Czysta Plaża.

W nastpne wakacyjne weekendy w ramach akcji Barefoot Projekt Czysta Plaża zaplanowano sprzątanie kolejnych plaż :
- 02.08 Sopot, plaża przy Balticana Beach Bar, wejście nr 30
- 09.08 Gdynia, plaża przy Contrast Cafe
- 23.08 Warszawa, plaża przy La Playa Music Bar

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do wsparcia projektu. Każdy może zostać wolontariuszem, wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny na stronie Stowarzyszenia Czysta Polska www.czystapolska.org.pl.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.