PARTNER PORTALU
  • BGK

Czysto i ekologicznie w Trzebiatowie

  • wnp.pl (Patrycja Batóg)    3 marca 2010 - 19:17

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie podpisał umowę o dofinansowanie z gminą Trzebiatów na realizację projektu dotyczącego budowy kanalizacji sanitarnej i modernizacji oczyszczalni ścieków w Trzebiatowie. Dotacja z unijnego Funduszu Spójności wyniesie 11 mln zł.
W ramach projektu przewiduje się budowę sieci sanitarnej o długości 9,53 km, 5 przepompowni ścieków z pompami zatapialnymi, sieci kanalizacji deszczowej o długości 3,63 km, a także kompostownię osadów nadmiernych wyprodukowanych w procesie oczyszczania ścieków przy oczyszczalni ścieków w Trzebiatowie. Do obsługi kompostowni zakupione będą urządzenia peryferyjne m.in. rozdrabniarko-mieszarki, przerzucarki, przesiewarki oraz ładowarki.

W wyniku realizacji projektu do wybudowanej sieci kanalizacyjnej zostanie przyłączonych 1968 osób oraz ok. 100 podmiotów gospodarczych. Projekt „Kompleksowe uporządkowanie gospodarki ściekowej na terenie Miasta Trzebiatów" przyczyni się nie tylko do wzrostu skanalizowania Miasta Trzebiatów lecz również do poprawy jakości wód dorzecza Regi. Rzeka ta pełni rolę ważnego korytarza ekologicznego - odbywa się nią wędrówka troci wędrownej na tarło.

Koszt całkowity projektu to ponad 22 mln zł, w tym wartość dofinansowania z Funduszu Spójności to 11 mln zł. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.