PARTNER PORTALU
 • BGK

Debatowali o uciążliwości energetyki wiatrowej

 • wnp.pl    26 stycznia 2015 - 11:30
Debatowali o uciążliwości energetyki wiatrowej
fot.fotolia

Oddziaływanie akustyczne energetyki wiatrowej na człowieka i środowisko było głównym tematem posiedzenia Zespołu do spraw przygotowania propozycji działań normujących ochronę środowiska przed hałasem.
Powołany przez ministra środowiska zespół zajmuje się zagadnieniami z obszaru nowelizacji prawa w zakresie ochrony środowiska przed hałasem, w tym przemysłowym, drogowym, kolejowym i lotniczym. Jego zadaniem jest także przygotowanie propozycji działań pozalegislacyjnych (np. wytycznych, zaleceń), w tym dotyczących etapu planowania i realizacji inwestycji.

Na ostatnim spotkaniu dyskutowano m.in. o uciążliwości energetyki wiatrowej, metodach oceny zasięgu jej wpływu oraz uregulowaniach prawnych stosowanych w kraju i na świecie w tym obszarze. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele zespołu oraz zaproszeni goście reprezentujący administrację, środowiska naukowe i stowarzyszenia branżowe.

Zespół do spraw przygotowania propozycji działań normujących ochronę środowiska przed hałasem został powołany zarządzeniem Ministra Środowiska z 28 listopada 2014 r. Jego pracom przewodniczy Janusz Ostapiuk, podsekretarz stanu w MŚ.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • Starsza, 2015-01-28 12:28:48

  A dlaczego u nas nie są wykorzystane takie mozliwości jak pobór ciepła z ziemi????Pompy ciepła to w krajach skandynawskich bardzo popularne a rury są rozprowadzane albo 2 metry pod powierzchnia ziemi albo w postaci głębokich wykopów pionowych. W porównaniu z gazem albo węglem lub prądem to bardzo os...zczędny wariant ogrzewania domów!!!!Dlaczego nikt nie wspiera zwykłych obywateli finansowo za zainstalowanie tej formy ogrzewania w domu tylko kasę dostają ci co zarządzają najbardziej zyskownymi inwestycjami dla zarządzających a szkodliwych dla nasze natury myślę o szkodliwości wiatraków.  rozwiń
 • aj, 2015-01-28 11:52:32

  Zespół powstał ,zespół pracuje, zespół uzgadnia. Do końca kadencji pozostało kilka miesięcy i zespół zostanie rozwiązany nie pozostawiając po sobie żadnego rozwiązania (żadnych przepisów, które wprost regulowałyby zasady lokalizacji elektrowni wiatrowych). Mam nadzieję, że się mylę! ...  rozwiń
 • diament, 2015-01-26 17:56:41

  A gdzie jest reprezentacja tych co pod turbinami mają mieszkać, czyżby to był pan Cetnarski z lobby wiatrakowego?!