PARTNER PORTALU
  • BGK

Decyzja dla drogi Chęciny-Jędrzejów

  • PAP    17 września 2010 - 14:24
Decyzja dla drogi Chęciny-Jędrzejów

Regionalny dyrektor ochrony środowiska wydał zgodę na budowę świętokrzyskiego odcinka drogi ekspresowej S7 Chęciny - Jędrzejów. W związku z tym rusza projektowanie tej trasy - poinformowała w piątek rzeczniczka kieleckiego oddziału GDDKiA Małgorzata Pawelec.
"Ogłoszony już został przetarg na zaprojektowanie odcinka Chęciny-Jędrzejów. Ma to być jedyny fragment trasy S7 w Świętokrzyskiem, którego budowa zakończy się w 2013 roku" - zaznaczyła.

Wniosek o wydanie decyzji w sprawie środowiskowych uwarunkowań tej inwestycji złożono w maju 2008 roku. W zeszłym roku na liście obszarów chronionych umieszczone zostały jednak nieuwzględnione wcześniej tereny między Chęcinami a Jędrzejowem. W związku z tym preferowany wariant drogi S7 został skorygowany tak, aby w jak najmniejszym stopniu ingerować w obszary chronione; w tym roku uzyskał on akceptację - wyjaśniła Pawelec.

Istniejące już fragmenty drogi ekspresowej S7 - tzw. przejście przez Skarżysko-Kamienną, węzeł Kielce Północ i obwodnica Jędrzejowa - wydłużą się w 2011 roku o odcinek Skarżysko-Kamienna - Występa. Z kolei budowa obwodnicy Kielc, odcinka Skarżysko-Kamienna - granica z Mazowszem i odcinka Jędrzejów - do granicy z Małopolską potrwa, zgodnie z harmonogramem, do 2012 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.