PARTNER PORTALU
  • BGK

Dla bezpieczeństwa rzeszowian i ryb

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Rzeszów    18 października 2011 - 08:58
Dla bezpieczeństwa rzeszowian i ryb

Rzeszowski zbiornik, gdzie znajduje się jedyne ujęcie wody dla Rzeszowa i okolic, potrzebuje odmulenia. Już raz oczyszczeniu zbiornika sprzeciwili się jednak ekolodzy.
Jak pisze „ Gazeta Wyborcza Rzeszów”, z punktu widzenia interesów miasta zalew musi być odmulony ze względów sanitarnych, zapewnienia wody dla Rzeszowa oraz minimalizowania zagrożenia powodziowego.

Odmuleniu zalewu w 2009 roku sprzeciwili się ekolodzy twierdząc, ze zaszkodzi to żyjącym tam gatunkom roślin i zwierząt.

Teraz ratusz zebrał kontrargumenty. - Mamy opinię profesora Zygmunta Wnuka z Uniwersytetu Rzeszowskiego, która powstała pod kątem Natury 2000. Mówi ona, że właśnie odmulenie zalewu i powtarzanie systematycznie tego zabiegu jest warunkiem dalszego bytowania tu chronionych roślin, ryb i innych zwierząt - mówi cytowany przez „GW” Stanisław Homa, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska UM Rzeszowa.

Podstawowym problemem jest sfinansowanie drogiego przedsięwzięcia. Miasto chciałoby pozyskać pieniądze z NFOŚiGW oraz z UE.

Cały artykuł czytaj tu. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.