PARTNER PORTALU
  • BGK

Dla kogo Suseł 2010?

  • lubelskie.pl    9 lutego 2011 - 12:55
Dla kogo Suseł 2010?

Do 15 lutego br. można zgłaszać nominacje do Lubelskiej Nagrody Ekologicznej "Suseł" za rok 2010.
To przyznawane z inicjatywy Towarzystwa dla Natury i Człowieka wyróżnienie, wzięło swoją nazwę od susła perełkowanego - jednego z najbardziej charakterystycznych dla Lubelszczyzny gatunków zwierząt, nie występującego w żadnym innym miejscu Polski.

Statuetki susła przyznawane są osobom i instytucjom wyróżniającym się działalnością na rzecz ochrony przyrody, zarówno na szczeblu województwa jak i na bardzo lokalną skalę. Organizatorzy podkreślają, że nagroda ma za zadanie także promocję działań mało spektakularnych, ale odważnych, nowatorskich, mogących być inspiracją dla innych.

Kogo nagrodzono do tej pory? Jak czytamy w numerze 4 (48)/2008 kwartalnika "Oikos", "statuetką susła może poszczycić się urzędnik administracji rządowej, m.in. dobrze współpracujący z innymi podmiotami zaangażowanymi w ochronę przyrody. Za wiele działań proekologicznych nagrodzona została jedna z gmin, za doskonały atlas ptaków nagrodzeni zostali jego redaktorzy (jednocześnie przyrodnicy o dużym dorobku), a za działania na rzecz ograniczenia ilości odpadów wytwarzanych we własnym sklepie nagrodę otrzymał lokalny przedsiębiorca".

Zachęcamy do rozejrzenia się wokół siebie i wytypowania swoich kandydatów do nagrody! Regulamin oraz dodatkowe informacje (w tym wyniki poprzednich edycji) znaleźć można na stronie Towarzystwa dla Natury i Człowieka.
 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • ŚWISTAK, 2011-02-09 14:45:51

    Podobno jest CZW ORO kandydatów,co śpią jak SUSEŁ ! Ciekawe w jakiej norze?Ciekawe gdzie? A może śpią w pracy...?