PARTNER PORTALU
  • BGK

Do której gminy należy przyszłość?

  • AW/ mat.pras    22 sierpnia 2011 - 12:17
Do której gminy należy przyszłość?

Trwają zgłoszenia do konkursu "Gmina przyszłości 2011". To inicjatywa, której celem jest wyłonienie samorządów aktywnie inwestujących w ochronę klimatu.
Pierwsze projekty nadesłały m.in. gminy Grybów, Płońsk, Stoszów i Sopot. Wśród nich o  zwycięstwo walczy projekt instalacji 100 systemów solarnych, modernizacji systemów ciepłowniczych oraz budowy pierwszej w Polsce szkoły pasywnej. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 30 września 2011 r.

W konkursie mogą wziąć udział gminy miejskie, wiejskie oraz miejsko-wiejskie. Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie projektu w przynajmniej jednej z dwóch kategorii: innowacje dla klimatu (projekty wykorzystania innowacyjnych, przyjaznych środowisku i człowiekowi rozwiązań energetycznych, które już dziś wpisują się w politykę energetyczną Polski i Unii Europejskiej oraz promotor innowacji (gminy, które aktywnie edukują w zakresie budowania świadomości ekologicznej oraz wykorzystania innowacyjnych, przyjaznych środowisku rozwiązań energetycznych).

Zgłoszenia w konkursie przyjmowane są do 30 września 2011 roku, pod adresem e-mail gminaprzyszlosci@kibicujklimatowi.pl. Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeń znajduje się na stronie www.kibicujklimatowi.pl.

Tegoroczna edycja konkursu nawiązuje do głównych priorytetów polskiej prezydencji w Unii Europejskiej dotyczących wzmocnienia zewnętrznej polityki energetycznej UE.

W ramach konkursu nagrodzone zostaną gminy, które już dziś realizują główne założenia polityki energetycznej Polski i UE poprzez wdrażanie i edukowanie nt. innowacyjnych, efektywnych i przyjaznych środowisku rozwiązań energetycznych.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w październiku. Laureaci konkursu otrzymają tytuł „Gminy przyszłości 2011” oraz nagrody rzeczowe. Wyróżniające się projekty, zostaną opublikowane w „Rankingu dobrych praktyk”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • CZARNOOKA, 2011-08-22 12:49:40

    NIESTETY NIEKTORE GMINY NIE MAJA MOŹLIWOŚCI WYSTSARTOWAĆ W TAKIM KONKURSIE. A MIĘDZY BRAKIEM CHĘCI A BRAKIEM MOŻLIWOŚCI JEST PEWNA RÓŻNICA...