PARTNER PORTALU
  • BGK

Dolnośląskie. Ruszył program na rzecz czystego powietrza

  • pt    25 stycznia 2018 - 15:20
Dolnośląskie. Ruszył program na rzecz czystego powietrza
Program ma m.in. zadania edukacyjne (fot. mat. prasowe)

Oferta Antysmogowa Taurona wkrótce zostanie przedstawiona klientom. Przeznaczona jest dla osób decydujących się na wykorzystanie energii elektrycznej dla potrzeb ogrzewania gospodarstw domowych oraz ładowania samochodów elektrycznych. Pytanie czy spodoba się odbiorcom.
  • Tauron zainaugurował dolnośląską edycję nowego programu edukacyjno-ekologicznego pn. Oddychaj Powietrzem.
  • W ramach programu ruszyła kampania informacyjna dotycząca sposobów walki ze smogiem.
  • Trwa także zbieranie danych do badań na temat wiedzy mieszkańców o zanieczyszczeniu powietrza i bezpieczeństwie w sezonie grzewczym.

25 stycznia Tauron zaprosił mieszkańców Dolnego Śląska na wrocławski Plac Solny. Wydarzenie było pierwszym na Dolnym Śląsku piknikiem ekologicznym promującym program „Oddychaj Powietrzem”.

- Oddychaj Powietrzem to zintegrowany program działań mających na celu poprawę jakości powietrza na terenie dystrybucyjnym Tauroa, którego istotną część stanowi województwo dolnośląskie. Ten kompleksowy projekt wpisuje się w rządową Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju i jest ukierunkowany zarówno na edukację, jak i wsparcie technologiczne. Dzisiaj jako pierwsi przedstawiamy naszą ofertę produktową, która pokazuje, jak walczyć ze smogiem. To konkretne rozwiązania dedykowane mieszkańcom i partnerom samorządowym - mówi Filip Grzegorczyk, prezes zarządu Tauron Polska Energia.

Głównym zadaniem tej edycji programu jest edukacja mieszkańców Dolnego Śląska co do przyczyn i skutków zjawiska niskiej emisji - przede wszystkim w na temat różnych metod ogrzewania.

Istotnym elementem akcji jest portal internetowy pn. oddychajpowietrzem.pl, który jest platformą wiedzy na temat skutków smogu i metod walki z nim.

- Akcja Taurona jest bardzo ważna, bo problem smogu dotyka nas wszystkich. Zmiana tej trudnej do tolerowania sytuacji wymaga szerokiej aktywności wielu stron, w tym przede wszystkim obywateli - komentuje wiceminister energii Andrzej Piotrowski.

- Pakiet inicjatyw podejmowanych przez Tauron, w tym propozycja nowych atrakcyjnych taryf nocnych dla tych, którzy z palenia niskiej jakości paliwami stałymi chcą przejść na ogrzewanie elektrycznością, ma wspierać zarówno obywateli, jak i dyskontować inicjatywy rządu mające na celu poprawę stanu powietrza w Polsce - dodaje.

Minister tłumaczy, że w nowelizacji przepisów ME nie chodziło o obniżkę cen dla tych, którzy już korzystają z ogrzewania elektrycznego, lecz o wprowadzenie nowej taryfy antysmogowej dla tych, którym dotychczasowe rozwiązania nie odpowiadały.

 - Warto ocieplić budynek i z rozwagą dobierać systemy grzewcze, ponieważ do taryfy antysmogowej konieczna jest akumulacja ciepła przez 16 godzin - dodaje.

Oferta Antysmogowa Taurona jest już przygotowana i wkrótce zostanie przedstawiona klientom. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Energii przeznaczona jest dla osób decydujących się na wykorzystanie energii elektrycznej dla potrzeb ogrzewania gospodarstw domowych oraz ładowania samochodów elektrycznych.

Nową inicjatywą firmy związaną z walką o czyste powietrze są tzw. pakiety grzewcze. Jak zapowiada spółka ich atrakcyjność ma opierać się będzie na połączeniu trzech elementów, które generują konkretne korzyści dla klienta:

 - po pierwsze Tauron umożliwi zakupu kotłów gazowych, kotłów na ekogroszek oraz elektrycznych urządzeń grzewczych zawsze po rynkowych cenach i wykonanych w sprawdzonej technologii;

- po drugie klient będzie miał możliwość uzyskania preferencyjnego kredytu 0 proc. na sfinansowanie inwestycji w banku, z którym współpracuje Tauron;

- po trzecie firma da klientowi dedykowaną do konkretnych technologii cenę gazu, prądu czy ekogroszku.

Część komentatorów podchodzi jednak do propozycji Taurona z dystansem i twierdzi, że zyski z przejścia na specjalną taryfę elektryczną będą na tyle niewielkie, że nie spowodują wielkiego zainteresowania ofertą, tym bardziej, że montaż urządzeń do ogrzewania elektrycznego wiąże się ze sporymi nakładami finansowymi. Czas pokaże, kto miał rację. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.