PARTNER PORTALU
  • BGK

Dołożą do 147 przydomowych oczyszczalni w gminie

  • PAP    17 kwietnia 2013 - 18:10
Dołożą do 147 przydomowych oczyszczalni w gminie

147 przydomowych oczyszczalni ścieków za około trzy miliony złotych zostanie wybudowanych w gminie Opatowiec. Procedura przetargowa na ich budowę ma ruszyć w maju, poinformował w środę wójt gminy Sławomir Kowalczyk.
Projekt budowy oczyszczalni zostanie w 75 proc. sfinansowany z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

"Całe przedsięwzięcie odbywa się na zasadach pełnej dobrowolności. Kto chciał, mógł wejść w projekt" powiedział w środę PAP Kowalczyk. Zaznaczył, że w jego gminie znajduje się około tysiąca gospodarstw. "To oznacza, że w projekcie weźmie udział około 15 proc. z nich. Po zakończeniu budowy przydomowych oczyszczalni, nasza gmina będzie skanalizowana w około 30 procentach" - wyjaśnił.

Według wójta Opatowca, jeśli nie pojawią się żadne przeszkody, to procedura przetargowa będzie mogła być uruchomiona w maju.

Podobny projekt budowy 118 przydomowych oczyszczalni ścieków ma zrealizować także sąsiednia gmina Nowy Korczyn. Całkowity koszt tego projektu to 2,5 mln zł.

Gmina Opatowiec jest niewielką gminą położoną na południowych krańcach województwa świętokrzyskiego w powiecie kazimierskim. Zamieszkuje ją ok. 3,5 tys. osób. Jest skanalizowana zaledwie w 15 proc.

Do tej pory w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2014 województwo świętokrzyskie podpisało 1740 umów o dofinansowanie na ponad 385 mln zł. Z tej puli 191 mln zł przeznaczono na dofinansowanie projektów z zakresu działania na rzecz "podstawowych usług dla gospodarki i ludności wiejskiej", w tym gospodarki wodno-ściekowej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.