Drugie życie kamieniołomu. Z korzyścią dla przyrody i mieszkańców

  • archiconnect.pl
  • 23-08-2016
  • drukuj
Co można zrobić w nieczynnym kamieniołomie? Przykładem może być nieczynne wyrobisko Lipówka w Rudnikach. Połączono tam korzyści dla środowiska z pracą na rzecz lokalnej społeczności.
Drugie życie kamieniołomu. Z korzyścią dla przyrody i mieszkańców
Dzień Różnorodności nie tylko Biologicznej cieszył się dużym zainteresowaniem (fot.facebook)

Wykorzystywane do 1989 roku wyrobisko Lipówka zyskało nowe życie dzięki utworzeniu na jego terenie w 2013 roku przyrodniczej ścieżki edukacyjnej. W wyniku partnerstwa firmy Cemex z Akademią im. Jana Długosza w Częstochowie, władzami gminy Rędziny oraz Stowarzyszeniem Ruch Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych Przytulia na terenie kamieniołomu odbyło się wydarzenie edukacyjno-rekreacyjne z okazji Międzynarodowego Dnia Różnorodności Biologicznej.

W programie imprezy pod hasłem „Dzień Różnorodności nie tylko Biologicznej” odbyło się między innymi wiele warsztatów przyrodniczych. Jedną z atrakcji imprezy był dostęp do pełnej gamy eksponatów biologicznych, paleontologicznych i geologicznych. Bezpłatne pokazy i warsztaty adresowano do tych, którzy chcą rozszerzać swoją wiedzę o świecie istot żywych, przyrodzie nieożywionej oraz innych działach nauki, techniki, a nawet przemysłu.

Więcej czytaj tutaj

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE